Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Валентин Радев след бедствието в Бургаско: Не е хубаво аз да го казвам, ама гражданите трябва да се грижат за домовете си

"Каквото може държавата, разбира се, ще го направи, както го е правила и досега”
Ключови думи: Валентин Радев, наводнения, Бургас, Камено, Кирил Ананиев


Правителството отпуска малко над 4 милиона лева за пострадалите от наводненията в Бургаско заради проливните дъждове на 25 октомври. Това стана ясно от изказване на вътрешния министър Валентин Радев след участието му в заседанието на Министерския съвет днес.

„Там са съсредоточени силите сега, каквото можем в рамките на тези средства – малко над 4 милиона ще бъдат дадени, за да помогнем на гражданите. Но всичко останало – не е хубаво сега аз да го казвам, ама гражданите, дано не се случва никъде и с никого, трябва да се грижат за домовете си. Айде така да го кажа, само това. Каквото може държавата, разбира се, ще го направи, както го е правила и досега”, коментира Валентин Радев.

Той вероятно имаше предвид това, че гражданите следва да застраховат домовете си.
Преди дни обаче премиерът Бойко Борисов оправда хората с наводнени къщи в Бургаско. Според него застрахователите отказвали сделки с тях, тъй като районът е рисков заради глинените почви, които не поемат водата.


След въпрос днес ли беше последното заседание на Кирил Ананиев като зам.-финансов министър, Валентин Радев отговори: „Кирил Ананиев е заместник-министър на финансите, доколкото знам. Аз друго не знам. Вие, ако знаете нещо, кажете ми, че и аз да науча!”
Припомняме, че по неофициална информация Ананиев ще е следващият здравен министър.

Валентин Радев обясни, че заради европредседателството столичани ще изпитат известни неудобства с трафика. Проведени са консултации по сигурността с чужди експерти.
9
Коментара по темата
9.
един от многото...
08.11.2017 00:24:47
...ГЛАСОПОДАВАТЕЛИ - не е хубаво сега и аз това да ви го казвам г-н министър, ама на следващите избори, цялата пасмина ще сте АУТ.
8.
ко? не
08.11.2017 00:18:04
това не е наводнение от прородно бедствие, това е наводнение от нехайство, няма кой да изчисти деретата, няма кой да се погрижи за язовирите, ей за това държавата трябва да плаща, защото не си върши регулативните функции
7.
не
08.11.2017 00:15:33
не застраховам не защо не мога да си позволя, а защото когато дойде време да получа обещетение от застрахователя не получавам нищо, Както и в случая, отказват да платят на застрахованите из наводнените села.
6.
бургазлия
07.11.2017 16:53:20
Има два смартфона,изпушва цигари поне за пет лева на ден,но 20-30лв.да си застрахова кочината няма да даде.След това-държавата дапомага.Тя ще помага,но и ти направи нещо за себе
5.
ДПС, ГЕРБ, БСП и патрЕЕЕооотите
07.11.2017 16:15:54
Точно така Радев, кажи им го. Те са виновни и се самонаводняват ...правят разни атракции с вода за пред цял свят да ги гледа... Един аквапарк им направете.
4.
г-н Министър
07.11.2017 16:13:58
Вие ходихте ли до тези села да видите по какъв път се стига до тях? Знаете ли, че до там трябва да си наемеш танк за да стигнеш. Ама е много лесно да излизаш пред медиите с черното костюмче и да казваш отрудените български хора какво да правят тикво некадърна и зелена.
3.
мишо
07.11.2017 15:09:46
Хората трябва да се грижат за домовете си, ама преди всичко Държавата трябва да се грижи за инфраструктурата, това си го забравил или неглижирал.
2.
Zaro
07.11.2017 13:40:40
Segway vijte koi firmi 6te se namesiat I posted 6te komentira me
1.
Народа
07.11.2017 13:39:23
Не е хубаво Народа да го каже, ама айде подавай си оставката и ти! Как е възможна такава наглост и не съпричастност?! Кога ще има компетентен и професионален министър на КОЕТО И ДА БИЛО министерство??
  Добави Коментар
Във всеки български ресторант има гръцка салата, но в нито един гръцки няма шопска салата Ако днес някой има празни стаи в хотела, значи не е адекватен на конкуренцията Нога хвърли оставка и напусна ЦСКА ЗДаемалият ръководни постове в грандове като Спортинг Лисабон и ПСЖ хвърля оставка след слабия старт на ЦСКА
Светът загуби още една легенда - почина голям рок певец Той е издъхнал мирно в дома си, в прегръдките на съпругата си Дженифър, само две седмици след като двамата сключили брак. Експерт: За да се пренастрои 1 касов апарат заради еврото, разходът е между 250 и 300 лв. Бизнесът има отсрочка до края на октомври да пренастрои касовите си апарати и софтуерите на фирмите, без да бъде глобяван за неспазване на разпоредбите
Шкумбата е жив и здрав, не е катастрофирал Не съм катастрофирал. Просто ми се наложи леко да ми оперират крака, стара травма, споделя Шкумбата Цял град е в траур заради смъртта на тази легенда Неговата кончина остави дълбока празнина както в “Етър”, така и в сърцата на поколения привърженици на футболната игра
Кои са храните, които ни охлаждат в жегите? Има големи изненади Правилното меню през лятото помага срещу умора, дехидратация и прегряване Мощна гръмотевична буря удари София, чуват се писъци Небето над столицата на България е черно, изсипва се порой
Нинова се превърна в истинска бабка, хвали се с хубава градина и розови домати без ГМО Бившата лидерка на БСП предизвика буря от реакции в мрежата Ако обичате да дремвате през деня, задължително трябва да знаете това Доказано е, че дори 15 до 30 минути сън през деня могат да подобрят паметта, концентрацията и настроението
Шкумбата влиза в операция заради стара травма, но не е катастрофирал Комикът отрече слуховете за катастрофа, увери феновете си, че е в добро настроение и се готви за сцената в Стара Загора на 1 септември Идва прекрасен период за тези две зодии, ще забогатеят през август Те ще успеят да се отърват от финансовите си проблеми и да забогатеят