Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Съседка на издирваната Стоянка: Таня крещеше за помощ, докато водата е търкаляла мъжа й (ВИДЕО)

Съседката бе до гърдите във вода, когато връзката се загуби, разказва Ирина Павлова
Ключови думи: Ирина Павлова, издирваната Стоянка, Черни връх, трагедия, потоп,

Съседка на Стоянка от Черни връх разказа пред камерата на бТВ как кална вълна е отнесла къщата на издирваната жена и никой не се отзовал да й помогне. 
Във фаталната нощ 70-годишната Ирина Павлова чула виковете на бедстващото семейство.  Часове наред тя търсила помощ за съседите си. След като се обадила на тел. 112, обещали да изпратят верижна машина, но тя не могла да стигне до бедстващите.
„Стоянка най-напред се обади на мен. Още като дойде вълната, бях будна. Каза ми, че до гърдите е във вода. Вълната е ударила прозореца, водата е нахлула в стаята. Съседката се събудила от шума. Скочила е веднага и е събудила съпруга си, но той е на легло. Казах й да се качват на масата. Попита ме „Митко може ли да стои на краката си?“. После връзката се загуби. Или е намокрила телефона. Тя излезе навън и крещеше“, разказва Ирина.
„Един час стоях на спирката да чакам верижната машина, която обещаха да изпратят. Дойде донякъде светлината и се върна обратно“, добавя тя.
„От къщата им само основите стоят. Мъжът е намерен при ламарините. 10 души са го търсили. Закарахме го в нас и чакахме линейката. Тя не дойде и го качихме в кола. Закарахме го в болницата. Имаше много рани. Водата го е търкаляла. Той не може да говори, само звуци издава. Кокошки и кучетата са издавени. Още е в главата ми нейният глас“, каза още Ирина Павлова.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Отглеждане на домати на балкона: Наръчник за сочна реколта в градски условия Като на магия Ивайло Мирчев: Няма подарено оръжие на Украйна "Не модернизирахме армията си", твърди той
Как да се справим с хроничното безсъние Пътят към възстановяването на естествения циркаден ритъм и преодоляването на нощния стрес Храни за пречистване на черния дроб Ролята на правилния хранителен режим в активирането на основните филтриращи функции на организма
Бърз чийзкейк в чаша с горски плодове: Рецепта без печене Кадифен крем и хрупкава основа Никола Цолов кара България да мечтае Талантът с нов подиум
Как да намалим праха по мебелите: Трикът с омекотител за дълготраен блясък Тайната на антистатичната бариера, която спира замърсяванията преди да са полепнали по повърхностите "Нефтохимик" с много важно попълнение Подсили се с опитен разпределител
Заради войната: Презервативите поскъпват с 30% Властите във Великобритания са притенсени че и без това употребата им е намаляла Черноморец с голям трансфер Продаде талантлив полузащитник
Горивата в България поевтиняват Дизеловото гориво в последните дни е се търгува средно за 1,59 евро за литър Зловеща катастрофа, трима мъже издъхнаха на място Всичките жертви са млади