Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

СДС: „Обединените патриоти” са възможен вариант за коалиция, но сега сме им опозиция

Като начало каним на разговори ДСБ, обяви Божидар Лукарски
Ключови думи: СДС, ОП, ДСБ, Лукарски, Реформаторски блок, ДБГ


СДС поиска обединение на консервативно-патриотичния политически спектър. Това стана ясно на пресконференция след заседание на Националния изпълнителен съвет на партията.

Лидерът на СДС Божидар Лукарски разкритикува властта за скандалите в държавата, като припомни и последния от вчера, свързан с безпрецедентния провал на Консултативния съвет за национална сигурност при президента.

Според Лукарски властта тупа топката по отношение на антикорупционното законодателство, както се е случило и в предишния парламент (когато СДС и Лукарски бяха във властта).

С оглед на контекста на ситуацията в държавата ние смятаме, че традиционните десни сили, партии извън парламента трябва да започнем разговори за общи действия и обединение. Обединението обаче трябва да бъде не на парче, не само по определени теми и не про, анти или насочено към точно определени личности, а трябва да бъде на програмна основа. В този ред на мисли ние подаваме ръка на партиите в консервативно-патриотичния спектър, които споделяме сходни ценности и виждания, като на по-следващ етап не изключваме и едно по-широко обединение. Но като първи етап това, което обсъждахме с колегите от изпълнителния съвет, е да поканим като национално ръководство на СДС като най-близки в този спектър до нас колегите от „Демократи за силна България”, заяви Лукарски.

Той обаче добави: „Това не означава, че загърбваме Реформаторския блок (РБ), а че сме осъзнали, че обединението вдясно трябва да бъде в по-широк вариант и че разпокъсаното дясно остави непредставени в парламента повече от 300 000 български избиратели”.

Лидерът на СДС уточни, с „Движение България на гражданите” продължавали да се събират всяка седмица във формат РБ.

Любопитното е, че Лукарски обяви готовност за бъдеща коалиция и с „Обединените патриоти”, които в момента са в управлението.
След въпрос на „Флагман” - променило ли се е отношението им към ГЕРБ, дали са им опозиция и дали ще преговарят с „Обединените патриоти”, като говорят за патриотичен спектър, лидерът на СДС отговори: „Във вашия въпрос се съдържат и отговори. Колегите от „Обединени патриоти” са в този спектър и са потенциална възможност за разговори. Но ние в момента като извънпарламентарна партия сме опозиция не само на ГЕРБ, ние сме опозиция на сегашното управление и имаме критики и към голяма част от политиките, които провеждат колегите от „Обединени патриоти”.”

Като бивш икономически министър Божидар Лукарски бе запитан какво мисли за скандала с оръжейното дружество „Емко”. Той обаче не пожела да вземе отношение с аргумента, че материята е сложна, че няма много информация и че тя е свързана с класифицирани данни.

След въпрос кой от двата антикорупционни закона – на Министерския съвет или на БСП, одобрява, Лукарски не даде ясен отговор. Той обясни, че и двата законопроекта били еднакво близо и еднакво отдалечени от този на Реформаторския блок.


9
Коментара по темата
9.
Фантастук
11.10.2017 08:23:15
С теб начело и зам. началника ти от Бс сте обречени. Вие сте шайка безморалници, които се обслужват от шепа плиткоумници. Най-демократичната партия при избора на Лукарски, Марков и сие отново раздавала указания на делегатите за кой трябва да се гласува. Повръща ми се от вас. Дoбре, че се махнах навреме.
8.
Петър
11.10.2017 06:51:12
Г-н Лукарски, предния мандат станахте "партньори" и на ГЕРБ! Последствията не ги ли осъзнахте (извън Парламента сте)? Да не казвам, че точно те са едните "партньори", които предадоха ОДС преди 16 години! На следващите избори, ако пак искате да сте партньори, СДС е труп, а ще превърнете в вампир! Толкова ли не можете да отсеете идеологическите си партньори?!
7.
Калиман Георги
10.10.2017 23:01:42
Значи сега сме опозиция! Но ,когато дойде време за избори да ни имате в предвид. Ейййй за кумат хляб и шепа ориз ще се проебете бе. Имайте някакво достойнство. Все пак топки имате между краката не дуди.
6.
dundiu
10.10.2017 19:32:42
ей баси курвите сте само и само да се доберете ццццц
5.
mark
10.10.2017 17:38:34
https://www.youtube.com/watch?v=zl22rlt3pDE
4.
koko
10.10.2017 16:36:58
te patriotite plachat za vas nehrani maikovci po golemi kradci ot reformatorite nema
3.
klkl
10.10.2017 15:46:22
Само едни и същи доказани некадърници си разменят кокала
2.
Лукчо
10.10.2017 13:42:55
Искам да се върна във властта защото за нищо друго не ставам
1.
klasa r- kradci
10.10.2017 13:37:31
bona4e malko
  Добави Коментар
Нова драма в Испания: 160 000 души бяха предупредени да не напускат домовете си Спрени са влакове, блокирани са пътища и са отменени събития Земетресение с магнитуд 5,5 по Рихтер удари... Крайбрежието на Еквадор
Направи световен рекорд Жоро Вратарчето сякаш не остарява, той е най-възрастният действащ футболист Малко след обявеното примирие: Експлозии в индийски град Напрегната ситуация
Макрон, Мерц, Стармър и Туск посетиха Киев Те искат 30-дневно спиране на огъня между Украйна и Русия Пакистан и Индия потвърдиха примирието Огънят спира веднага
Германия затегна граничния контрол Засилени са проверките по границите с Люксембург и Белгия Джеки Чан: Никога няма да спра да правя сам каскадите си 71-годишният aктьор все още не мисли за пенсиониране
Сашка съжалява, че се е снимала гола Дупнишката Мадона не губи надежда, че ще прогледне Професор от Сеул: Медицината в България е на световно ниво Той е впечатлен от нивото на науката, медицината и хирургията в България
Ким Чен-ун: Безкрайна чест е да имам за свой най-близък приятел Путин Той е опитен лидер на силна държава, смята севернокорейският диктатор Близо 15 тротинетки бяха извадени от водата на Морската гара във Варна Находката е открита при почистване на дъното