Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

България в топ 10 в света по тормоз в училище

Ключови думи:

България е сред първите 10 страни с най-висок процент на тормоз в училище. Това показва изследване на СЗО в 43 държави. Данните бяха изнесени от началника на сектор „Детска престъпност” в МВР Красимира Чобанова, цитирани от БГНЕС.

„Това се потвърждава и от онлайн изследване на УНИЦЕФ и Държавна агенция „Закрила на детето” през 2015 г. сред 6000 деца, от което става ясно, че вербалното насилие и физическата саморазправа е сред основните проблеми в училище.

Според друго изследване на Института по криминалистика и криминология на МВР около 60% от децата не се чувстват сигурни в училище каза тя.

Чобанова обобщи, че от 2000 г. се работи по програма, при която полицейски служители влизат в часа на класа и беседват с децата по различни теми.
В 201 РПУ-та пък са създадени детски полицейски управления, които се грижат за децата извънучилищно време. От две години съществува и сайт, който информира за безопасността в училище.

Причините за появата на насилието в училищата са социално-икономически и са свързани с трудностите на семействата от гледна точка на работа, финанси и конфликти в дома, заяви заместник-министърът на образованието Деница Сачева.

„Темата за агресията не е само в училище и това показва всяка новинарска емисия. В 30-40% от информационния поток говорим за бити лекари и учители, за войната по пътищата. Караме децата да следват погрешни модели”, каза тя.

Сачева обясни, че образователното министерство вече има статистика за инцидентите сред подрастващите миналата година. 122 деца са ранени в пътно-транспортни произшествия, регистрирани са 38 смъртни случаи и са отчетени с 396 повече случая на агресия между деца.

Тя допълни още, че от над 4300 училища и детски градини в страната, само в 964 работят психолози или педагогически съветници. Най-остра е липсата на специалисти в области като Ловеч, Силистра, Кюстендил, Перник, Видин и Враца.
1
Коментара по темата
1.
-
06.10.2017 20:01:05
Ами министерство на образованието да продължава да изпълнява нарежданията на брюксел за "модерно еврогейско толерастко образование" и скоро ще се стигне до там и учител да убият малките уроди.
  Добави Коментар
НАП без милост: Запорира пенсии и заплати на хиляди българи Над 47 хиляди длъжници не са имали достъп до доходите си през изминалата година Първи подробности за акцията на ДАНС. Има задържани Операцията е срещу разпространението на антидемократична и фашистка идеология
Тръмп ще сваля цената на лекарствата в САЩ с до 80% Американският президент обяви, че те трябва да поскъпнат по целия свят Иван Костов за референдума за еврото: Това е политически ход на Радев "Става въпрос за експлоатация на популистка теза", твърди бившият премиер
Екшън в София Трима мъже с качулки обраха магазин за употребявани телефони   ДАНС и прокуратурата с акция във Враца Извършват се претърсвания на адреси
Катастрофа край Руен: Трима са в болница За щастие няма непосредствена опасност за живота на пострадалите Инцидент в несебърско село 59-годишен мъж е с контузия от ПТП
Къща горя край морето Криминално проявен запали огън в мазе и направи беля 70-годишен мъж от Бургаска област помете пловдивчанка Шофьорът блъсна жената в Слънчев бряг
Полицията в Карнобат разплете нагла кражба Криминално проявен сви пари от възрастен мъж Млад бандит сви 290 лева на монети, но малко след това... Апашът се озова с белезници