Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Цацаров посочи наследник на Калина Чапкънова в Бургас, но голямата битка за поста й тепърва предстои

Красимира Кателиева поема временно функциите на Чапкънова по предложение на главния прокурор
Ключови думи: Кателиева, Цацаров, Калина Чапкънова, Окръжна прокуратура, Бургас, ГЕРБ, ВСС, Радост Бошнакова


Красимира Кателиева е новият ръководител на Окръжна прокуратура – Бургас. Тя ще е временно изпълняващ длъжността до избора на титуляр.

Решението е на Прокурорската колегия, който в сряда заседава за последен път в този състав на Висшия съдебен съвет (ВСС). Другата седмица започва мандатът на следващия ВСС.
Именно това е и причината за рокадата. Както е известно, сегашният окръжен прокурор на Бургас Калина Чапкънова става член на ВСС от парламентарната квота по предложение на ГЕРБ.

Затова и в сряда е взето решение за освобождаването на Чапкънова от длъжност в бургаската прокуратура. То влиза в сила на 3 октомври, когато започва мандатът на следващия Висш съдебен съвет. На тази дата Красимира Кателиева, която в момента е заместник-окръжен прокурор, ще заеме мястото на Чапкънова.

Предложението за Кателиева е на главния прокурор Сотир Цацаров.

В Окръжна прокуратура – Бургас е „женско царство”. Калина Чапкънова има трима заместници и всички са дами – освен Красимира Кателиева, това са Румяна Славова и Росица Дапчева.

Защо Цацаров е посочил Кателиева и дали някой му я е препоръчал, не е много ясно. Виси въпросът и дали това е заявка, че тя ще му е фаворит и при избора на титуляр, процедурата за който трябва да се проведе в близките месеци.
Ако новият ВСС влезе бързо в час, конкурсът може да бъде приключен и до края на годината.

Мнението на Калина Чапкънова като дългогодишен шеф на Окръжната прокуратура вероятно също ще е от значение. Най-важно е обаче какво ще каже Сотир Цацаров, който е обсебил държавното обвинение и контролира процесите изкъсо.

Прогнозата на „Флагман”, че Красимира Кателиева ще заеме временно поста на Калина Чапкънова, се сбъдна. Както съобщихме обаче, тя ще има конкуренция в лицето на Радост Бошнакова – районния прокурор в Несебър.

А по наша информация последното развитие сочи, че вероятно ще има и други кандидати и битката за поста окръжен прокурор на Бургас може да се окаже доста ожесточена.
11
Коментара по темата
11.
До 10
01.10.2017 04:44:30
Няма такова понятие като "законово правата страна". Законът е норма, която се прилата само при наличието на определени факти. Именно в доказването на тези факти е същността на съдебния процес. Ако ви е сложна тази материя, по-добре да не коментирате. Само още нещо искам да кажа: Като гледам кандидатите с горест установявам,че настъпи времето да берем плодовете на кадрите създадени от Бургаскя свободен университет! Кажете сбогом на правото!
10.
!!!!!!!!!!!!
30.09.2017 21:01:05
Е, всеки съди според собствения си опит - дори не познавам Кателиева, но без да я познавам, без да й е даван "стимул" на два пъти се произнася за законово правата страна. За мен тя е правилният избор и се надявам да оглави ОП-Бургас ! Пожелавам й успех от сърце! Дай боже повече прокурори като нея!
9.
Kalin Ivanov
30.09.2017 13:39:02
Moite yvajenia kum prokuror Boshnakova.
Tq e istinski pich mnogo I se vuzhishtavam.
Bidets zdrava I silna g-jo Boshnakova
8.
До 6
30.09.2017 13:09:29
Чинеффффф не говори така за Кателиева
7.
Дааа
30.09.2017 11:52:55
Който е имал контакт с адвокат Димо Гочев, вече е заразен от поквара!
6.
неприятна е
30.09.2017 10:16:54
Крива, надменна, злобна, ямболийка, безочовечна е, няма деца, семейство, близка е с някои адвокати. Например с Димо Гочев.
Не бих се спрял на нея.
5.
Наблюдател
30.09.2017 08:54:52
Може да е всичко, но Цацаров е умен мъж, едва ли ще продължи да се компрометира с Бошнакова! След жълтите й картони, които от мъжете й да дава или ходатайства няма шанс!
4.
Емил Христов
30.09.2017 08:22:10
Аа, ами прокурор Ангел Георгиев няма ли да го изберете? Все пак е на работа след като бе заловен с подкуп. Трябва да е много ценен кадър за поръчки на някой за да не в в затвора а да "работи" . По делото Гранити държа хора в ареста 3 години сега защо да не стане и окръжен???
3.
гущера
29.09.2017 21:51:17
По добрия вариант от мръсната свиня Радост Бошнакова
2.
НАБЛЮДАТЕЛ
29.09.2017 19:49:24
Започва състезание между Калинките в прокуратурата: " 100 дни тичане до София и обратно!", /с подзаглавие: "на паламудите им пораснаха крачета и тръгват за София"/
1.
Емко
29.09.2017 19:30:16
Сега ли да се прекръстя или после?
  Добави Коментар
Несебърлийката Ивелина Пехливанова с фурор на световно първенство Тя завоюва две отличия - второ и четвърто място Къща на ужасите: Съпруг принуди жена си да спи с над 120 мъже Жестокото посегателство стана в Швеция
Фортуна се усмихна на Левски, ЦСКА и Григор Димитров Футболните отбори с преодолими съперници в Европа, Гришо ще бъде част от Уимбълдън 13-месечно момченце бе убито, 10 трагични пропуска на системата Смрязаващ случай във Великобритания
Защо Gen Z плаща за тишина Това е отговор на свят, в който закупуването на жилище, създаването на семейство и дългосрочната сигурност изглеждат трудно постижими Туристическият бранш на спешна среща с АПИ. Стана ясно кога приключват ремонтите на АМ "Тракия" За улеснение на трафика до приключване на ремонтите на АМ „Тракия“ всеки петък от 16 ч. до 23 ч. и в неделя от 15:30 ч. до 22 ч. ще се ограничава движението на тежкотоварните камиони
Община Бургас ще подмени стари и опасни дървета по ул. „Оборище“ Експертна комисия е обследвала дърветата и е установено, че голяма част от дърветата са с нарушена коренова система КУБ с официална позиция: Не сме анклав или престъпна групировка Цялата дейност през 2023–2026 г. е изцяло потвърдена с официални документи
Ще има ли зоополиция и ефективни присъди срещу насилието над животни Според активиста Явор Гечев липсват работещи механизми за прилагане на законите „Двигателят на времето“ събра иновативни училища в Бургас! Регионален образователен форум по Национална програма „Иновации в действие“ обедини образователни институции, университети и ученици в тридневна среща за обмен на добри практики и модерни решения в обучението
Европарламентът затяга мерките срещу изкуствения интелект Повечето от разпоредбите на Закона за изкуствения интелект ще започнат да се прилагат на 2 август 2026 г След палежа: Скопие уверява, че насилието няма да бъде толерирано Задържан е 44-годишен мъж, а разследването продължава