Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Родители избират и плащат онлайн детските менютата в училищните столове в Бургас

Ключови думи: меню, училища, родители, списък, бургас

Община Бургас  въвежда още една електронна услуга в сферата на образованието. От 1 октомври тази година ще бъде въведена платформата е-stol за избор и заплащане онлайн на обедно меню в училищните столове на всички общински училища.

Пилотно платформата ще може да бъде използвана от родителите на ученици в НБУ "Михаил Лъкатник"  и ОУ "Антон Страшимиров".

След като бъде пусната пробно, системата ще заработи във всички бургаски училища.

Предимствата й са безспорни - от една страна тя ще спестява време на родителите, от друга ще предоставя опция за избор на ястия според персоналните предпочитания на всяко едно дете.

Менютата ще бъдат изготвяни и одобрявани от технолог.

След като платформата бъде достъпна за всички общински учебни заведения и успешно премине пробният й период, предстои да бъде надграждана със специализирани секции за здравословно хранене, включително и рецепти.



Платформата е-stol  е част от програмата на Община Бургас за здравословно хранене, която стартира по инициатива на кмета Димитър Николов. С въвеждането й администрацията прави още една крачка към е-община. Само в  сферата на образованието до момента жителите на Бургас ползват следните услуги - кандидатстване за прием в училища и детски градини, както и  заплащане на месечни такси за детски градини.

Зам.-кметът по образование Йорданка Ананиева ,директорът на Дирекция "Образование"Веселина Таралова и главния технолог на общината Яна Маркова се срещнаха с фрмите , избрани да обезпечават храненето в училищните столове и им разясниха подробно възможностите на платформата.

1
Коментара по темата
1.
Родител
21.09.2017 16:08:21
Защо не се направи проверка на стола в СУ Кирил и Методий,сервира се сред мазилка и найлони..
  Добави Коментар
Предадоха на съд обвиняемия за убийството на Магдалена Русева в Хасково Окръжната прокуратура в Хасково внесе обвинителен акт срещу 18-годишния Иван Костов, който е обвинен за умишленото убийство на 18-годишната Магдалена  Златка Райкова с нова стъпка в публичната си кариера  Преди цели 15 години плеймейтката дебютира в ролята на проститутка в "Конан Варварина", а днес е избрана за главна роля в социална сатира 
Заплати и имоти: Колко години трябва да работим неуморно, за да си купим дом в Стара Загора, София и Варна За да се купи имот в София, е нужно да заделяме поне 10,2 години по 1,5 средни заплати. По-дълго се работи за имот единствено във Варна Канят на обществено обсъждане за визията на Стария Несебър Срещата ще се проведе в понеделник, 23 март, от 10:00 ч.
Каква е скритата причина за липсата на енергия  Психологически теории обясняват, че често тя е свързана с потиснати емоции и вътрешно напрежение  Камион се озова в канавката на АМ "Тракия", Динко от Ямбол се намеси След засечка от турски тир шофьорът е загубил контрол над тежката машина и е излязъл от пътното платно
БАБХ свиква кризисен щаб заради огнища на шап в Гърция Въвеждат засилен контрол по границите и проверки на превозите с животни Зеленски се оплака: Войната в Иран отклонява световното внимание от Украйна Преговорите за мир постоянно се отлагат. Причината е една – войната в Иран, посочи Зеленски
Нещата се подреждат за тези 5 зодиакални знака Позитияният период за тях е от 18 февруари до 20 март 2026   Задържаха мъж в Търговище за закана за убийство към съпругата му Случаят е квалифициран като домашно насилие, прокуратурата проверява данни за престъпление по Наказателния кодекс
Прокуратурата разследва смъртта на 36-годишна жена в софийска болница Проверяват се съмнения за лекарска грешка или немарливо изпълнение на медицинска дейност Великденски и коледни добавки ще има всяка година, решиха депутатите Промените бяха гласувани и на втори четене. "За" гласуваха 153 депутати, няма "против", 8 се въздържаха