Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Униформените и МВР не се разбраха, протест в четвъртък

Ключови думи:
Служителите на МВР ще излязат на нов протест в четвъртък. Причината са проведените днес неуспешни преговори между ръководството на ведомството и синдикатите.
Основното разминаване е в искането на полицаи и пожарникари за увеличение на заплатите им с 15% със задна дата – от февруари т.г.

Униформените протестираха през цялото лято на различни места в страната заради ниско заплащане, лошото състояние на материалната база и условията на труд в МВР.

Позицията на министерството е, че пари за нови заплати могат да се предвидят в бюджета за 2018 и увеличение може да има от догодина.

Заместник-министърът Стефан Балабанов днес заяви, че за исканото вдигане на възнагражденията с 15% ще са нужни 136 милиона лева, с които бюджетът на ведомството в момента не разполага.
Промяна със задна дата също така е невъзможна, тъй като заплатите се определят с наредба на министъра, а закона не уточнява как тя може да се ревизира.

„Това не може да стане със задна дата и те много добре го разбират и аз не бих могъл друго да коментирам по този въпрос. Евентуално може да има увеличение на заплатите от 1 януари 2018“, заяви Балабанов.

Според синдикатите обаче ресурс за увеличение от февруари 2017 може да се намери, като държавата отпусне пари и за незаетите в момента щатни позиции в МВР.

„Нашата програма си е наша програма. Казахме, че няма да пропуснем нито един професионален празник на служителите в МВР. Следващият - 14 септември, Празникът на пожарникарите”, заяви Валентин Попов от Синдикалната федерация на служителите в МВР. 

„Не беше направен и опит да се разберем с ръководството.

Ако тези искания, зад които в момента стоим, не бъдат в по-голямата си част изпълнени, от 5 януари натам нашите протести ще станат ежедневни“, допълни Попов.

Синдикатите в МВР настояват и за други законови промени, които да регламентират получаването на допълнителни пари за извънреден полицейски труд и увеличение на заплатите при изкарване на обучителни курсове.

Балабанов изрази позицията, че категоричен отговор на тези искания днес не може да се даде, тъй като за законовите промени има конкретен ред.

Синдикатът на пожарникарите „Огнеборец” от своя страна настоява за нов закон за пожарната, докато от  Националния синдикат на гражданската администрация в МВР искат допълнителни пари за работа с класифицирана информация.

От НСГА също настояват да се промени начина на изчисляване на заплатите в администрацията.
5
Коментара по темата
5.
Гогов
13.09.2017 09:15:24
До Фъшкията под номер 4: Жените ви като избягат със някой АМЕТ или ХАСАН, първи тичате в полицията да пишете жалби нали, Бай Ганьовци ?
4.
===
13.09.2017 06:56:42
До Гого: Що бе, Гого, да са трохи? Знаеш ли колко пенсионери оцеляват с по-малко от 300евро? А знаеш ли колко хора в трудоспособна възраст получават по-малко от 600лв.? Ограничи си разходите и претенциите и заплатат ще ти стига. На такава работа като количество и качество такава й е заплатата....
3.
Гого
13.09.2017 00:00:36
Хакам ви го в кърмата 1 и 2 и останалите колкото и да сте. Що не станете ченгета за 600лв. На месец и да гледате семейство и да сте щастли ви от живота. Рискът на живота на полицай в България е равен на 300 Евро. Какво ще кажете тъпаци . Можете ли да живеете и един месец с тази троха. Тъпаци.
2.
д-р Дреee
12.09.2017 23:01:14
Б.Б ще им ги натъралянка, като не им отърва да хвърлят шапките и да се пребират в къщи.
1.
Ханку Брат
12.09.2017 19:07:04
По-високи заплати ДА!, но за работещо МВР!! А не за дебели тюфлеци - хем залата, хем пенсия..
А че - увеличение на тва отгоре. Айде де...
  Добави Коментар
Оток на устните и задух след ужилване изискват незабавен сигнал на 112 Жилото трябва да се отстрани бързо, а студеният компрес намалява болката и подуването при лека реакция ЦСКА изигра най-добрия си мач от години и смаза Макаби с 3:0 Ебонг, Годой и Цварц разкъсаха израелския гранд в Батуми и доближиха червените до плейофа на Лига Европа
Почти всички пратки с плодове и зеленчуци от Турция и Северна Македония вече се проверяват Държавата следи произхода, документите и безопасността на стоките, след като вносни домати бяха декларирани по 30 евроцента за килограм Западнонилската треска удари Гърция: 23 нови случая за седмица и шест жертви Осем пациенти са в интензивни отделения, а 54 от заразените са развили усложнения на централната нервна система
Седем сигнала за прекаляване с кафето Кофеинът нарушава съня, засилва тревожността и предизвиква сърцебиене при чувствителните хора Пускат движението по АМ "Тракия" в посока София, към Бургас ще вдигнат блокадата след час На терен продължават да работят пожарникари, горски служители и 85 доброволци с 16 автомобила, както и два военни хеликоптера 
NASA обясни защо почвата на Марс се затопля, а въздухът остава леден Тънката атмосфера не пренася ефективно топлината и създава температурна разлика от десетки градуси само на метър над повърхността 10 тийнейджъри задържани, петима обвинени за убийството на Георги в Пловдив 37-годишният мъж бил извикан на Младежкия хълм от 17-годишно момиче, представяло се онлайн за 15-годишно
Почина известен неврохирург Поклонението ще бъде на 8 август от 13:30 часа в храм Св. Седмочисленици Будите се около 3 часа през нощта? Ето защо сънят не се връща Стресът, естественият ритъм на организма и някои здравословни проблеми стоят зад ранното събуждане
Розов таратор за 6,50 евро разбуни Слънчев бряг Авторската рецепта с цвекло се появи насред спора за сметките и скъпата храна по морето Джип паркира върху плажа в Свети Влас, отнесе глоба Снимките на пиар експерта Мариела Нейкова предизвикаха силна реакция във Facebook, а тя бе потърсена като свидетел