Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Новата ми песен „Не тръгвай, остани!” има силно влияние, ще я чуете утре на „Бургас и морето”

Екстрадният певец Жан Шейтанов ще изненада феновете си с новия си проект
Ключови думи: жан шейтанов, флагман, бургас, бургас и морето, нова песен, флагман
Жан Шейтанов е роден на 16 юли 1959 г. в Бургас. Влечението си към музиката открива благодарение на своя дядо Яни Хрисополус – един от известните художници-маринисти в България, който е и запален почитател на музиката – свири на цигулка и китара. Още по време на следването си в Естрадния отдел на Музикалната академия свири в група “Феротон” в средата на 80-те, пише първите си песни и аранжименти за известни певци като Маргарита Хранова, Орлин Горанов, Георги Христов, Йорданка Христова, Нели Рангелова. Опитва късмета си като солист в началото на 90-те. Разочарован от упадъка в българската музика, се оттегля от сцената и се захваща с бизнес. През 1996 г. решава отново да опита и прави собствено звукозаписно студио “Gold music” в Бургас и композира серия нови песни. Представя се на “Златният Орфей” през 1999 г., а в края на годината издава и втория си албум, който продуцира и записва сам. Най-големият хит от него става заглавната песен “Приливът на любовта” – в дует с Тони Димитрова. Певецът живее в Созопол, чиято атмосфера, както сам твърди, го вдъхновява за създаване на прекрасни и чувствени песни.

Утре бургазлии и гости на града ще имат възможността да чуят новата му песен „Не тръгвай, остани!”, чийто автор е именно той. С нея Жан Шейтанов ще участва в музикалния конкурс „Бургас и морето”. За новия си проект екстрадният певец разказва пред Флагман.бг

- Г-н Шейтанов, феновете ви са изключително щастливи и нямат търпение да чуят новата ви песен, която ще представите в конкурса „Бургас и морето”. Какъв е музикалният стил на песента и кога осъществихте този проект?

- Песента „Не тръгвай, остани!” е авторска – текстът и музиката са мои, аранжиментът също. В края на миналата година я написах, тази година я записахме и я осъществихме. Тя е в мой стил, който е с малко южно-гръцки оттенъци - с бузуки. Смятам, че се харесва. Има настроение, влияе доста силно на слушателите. Надявам се, че ще се оцени и от журито, и от публиката.

- Бургаската публика е свикнала на вашето присъствие на сцената на „Бургас и морето”. Колко пъти сте се явявали в конкурса през годините и кога ви беше последното участие?

- Още през 1991 година ми беше първото участие. Явявал съм се около 20 пъти. Взимал съм и първа, и втора, и трета награда. Последно участвах някъде преди около 5-6 години.

- През този период изпитвали ли сте носталгия към конкурса?

- Разбира се, това все пак е един от най-големите конкурси в България, които се провеждат за популярна музика. Хубаво е, че го има, особено когато човек има възможност да участва. В един такъв конкурс е важно да има красиви песни и добри изпълнители, тогава той става още по-хубав. Това вече зависи кои автори с какви песни участват, и естествено какво е одобрило журито. С всяка изминала година конкурсът се подобрява - като звук, като осветление. Инвестираха  се доста средства и залата стана много модерна, за да има Бургас хубаво място, където да се изнасят концерти през лятото.

- Вие колкото сте созополчанин, толкова сте и бургазлия. Как ви се струва областният град, усеща ли се онзи бургаски дух, както преди?

- Бургас след последните подобрения се превърна в прекрасно място за живеене. Аз искам да благодаря на кмета Димитър Николов и целия му екип, които с общи усилия успяха да направят много неща за града и бургазлии. Градът имаше нужда от тази промяна. Радвам се, че Бургас придоби европейска атмосфера. 
4
Коментара по темата
4.
spas
30.07.2017 01:44:17
Че кой им пречи на младите да пеят и участват.

Ето на .. Дрисия , Гери-Дебеликол....

Все млади ъндърейдж звезди са...
3.
Leushbsjd
29.07.2017 09:58:17
Дайте път на младите ! Звездите са су станали звезди , така че дайте възможност да изгряват нови звезди !
2.
Jannos
29.07.2017 08:38:44
Kalokairina Filia, Jean!
1.
Gocho Pederasa
29.07.2017 06:16:10
Защо се вадят от прахолята такива паднали звезди, вместо на децата таланти
  Добави Коментар
Благотворителна вечер в ДГ „Раковина“ събра 500 евро за каузата на Бела от Варна Събитието събра малки таланти, които показаха своите умения в различни области на изкуствата Бизнесът у нас ще плаща утре с близо 24% по-евтин ток в сравнение с днес Това сочат данни на Българската независима енергийна борса
Рекордни жеги през март: „Топлинен купол“ ще обхване милиони – лятото идва преждевременно Необичайните жеги през ранната пролет могат да доведат до редица здравословни проблеми С тази рецепта козунакът на Великден винаги се получава перфектен и на конци! Пробвате ли тази рецепта няма да съжалявате
Бургас с поредна важна стъпка към Европейска столица на културата Градът има Стратегия за развитие на културата до 2035 Община Бургас продължава почистването на бул. "Демокрация", преместете автомобилите си Почистването на улиците в Бургас ще продължи на 21 март, като се изисква премахване на автомобилите в определени часове
Рецепта за печени картофи с пармезан – толкова са хрупкави! Приготвят се лесно и са перфектни както за гарнитура, така и за самостоятелно ястие ПП и ДБ не могат да се разберат за Божанков Настоявахме Явор Божанков да бъде част от листите, от ПП на практика наложиха вето, каза съпредседателят на "Да, България" Божидар Божанов
Вдигнаха спешно медицинския хеликоптер за 32-годишен мъж в животозастрашаващо състояние Към момента пациентът се намира в реанимация. Състоянието му остава критично, но е стабилизирано Земетресение близо до България, усетено е и у нас Епицентърът на земетресението е на 7,1 км северозападно от селището Тирия, а дълбочината на огнището се оценява на 5 км
Хамди Улукая: Пътят на кюрдския фермер към мултимилиарден бизнес в САЩ Към 2025 г. различни оценки, базирани на данни от Forbes и Bloomberg, поставят неговото богатство между 13.5 и 14.2 милиарда долара Борислав Сандов няма да участва на изборите и цитира Калушев: Истината е като водата, винаги си проправя път Една от причините е "очернящата кампания" по случая "Петрохан"