Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Корнелия Нинова иска прокуратурата да обяви не само Бареков, а всички политици, финансирани от КТБ

Лидерката на БСП праща писмо на Специализираната прокуратура
Ключови думи: БСП, Корнелия Нинова, Бареков, парламент, прокуратура


Лидерът на БСП Корнелия Нинова заяви, че изпраща писмо до Специализираната прокуратура с искане да бъдат оповестени политиците, които са били финансирани от фалиралата „Корпоративна търговска банка”.
Тя направи изявление пред журналисти в парламента, за да обяви инициативата си.


Нинова посочи, че вчера от прокуратурата е бил публикуван „Общ поглед върху модела КТБ“, в който пише, че от фалиралата банка са финансирани и политици.

„КТБ е огледало на целия преход – бизнес интереси, икономически и политически интереси, в обвързаности задкулисно, в защита на лични интереси, съмнения за престъпления, щом има и обвинителен акт. И всичко това на гърба на народа. Смятаме, че с това разследване и връщане на чувството на справедливост можем да сложим край не само на „Модела КТБ“, както този документ е озаглавен, а и на модела на политиката на прехода, правена по този начин – задкулисно, в личен интерес, за пари, обвързаности, особено на политическата класа. Ето защо имаме нужда – ние и обществото, от пълна прозрачност. Нека този списък на политиците бъде оповестен”, каза Корнелия Нинова.

Вчера от прокуратурата бе обявено само името на Николай Бареков като финансиран от банкера Цветан Василев, който бе мажоритарен собственик на КТБ. Корнелия Нинова предположи, че това не е тенденциозно.
„Това още повече засилва аргумента ни да не е този или онзи само, а да се изнесе пълната информация. Обществото има нужда от тази прозрачност и от пълната истина за КТБ“, заяви лидерката на БСП.

Тя обеща да се отнесе принципно към въпроса, ако в евентуално оповестения списък има лица и от нейната партия.

Нинова обаче предположи, че може да има и конкретни причини да не бъдат публикувани от прокуратурата имената на засегнатите политици и обясни, че очаква отговор от държавното обвинение.
1
Коментара по темата
1.
Ами Грухито
23.07.2017 23:50:34
Ами ако изскочат иманата на Грухи Каракачанов и Шейтан Дзамбазки, нали бяха в коалиция с Барека?!Или за Бареков може, но за тях не може, защото са в управлението? Тях Боко ще им бие ли шута?
  Добави Коментар
Дует от Бургас оглави „Ново 10+2“, тяхната „Хлебарка“ е на крачка от хит на месеца Втори в музикалната класация на БНТ2 са Мартина Табакова от морския град и Коцето Калки с „Търсехме щастие“ Странен въпрос втрещи мрежата: Изневяра ли е сексът с проститутка?  Не, бе - утринна зарядка е, коментира един от възмутените и съветва жертвата да потърси утеха в прегръдките на жиголо 
Разсъблече се и запали пожар Водещата на "Островът на 100-те гривни" Диляна Попова сподели, че имала едно и също гадже със сестра си няколко месеца Вкараха Андреа спешно в болница Феновете й са в потрес, надяват се да не е пипнала коронавирус
Гамени крадат гайки от джантите в Пловдив, стотици животи са застрашени Има опасност гумите да изхвърчат в движение Златка и Дънди: "Хелс Китчън" е истински ад Всеки път имахме таймер, което допълнително увеличаваше стреса, споделя бургазлийката
Съпруга се разрови в телефона на мъжа си и животът й се преобърна на 180 градуса  Не мисля, че има някакъв начин да се справим с това, признава съсипаната жена Галена по бански в скъп хотел Певицата показа и в каква топ форма е
Наводнение взе над 100 жертви  Наводнението в Конго е причинено от проливните валежи и силните ветрове, които са довели до преливането на река Касаба Зеленски към Путин: Украйна е готова за преговори „Целият свят чака това от много дълго време", заяви украинският президент
Всяко четвърто дете е с психически проблеми Начинът на живот със стрес и социални медии води до стряскащата статистика Сгафи жестоко Българският посланик смята, че НАТО остава ключов играч в глобалната сигурност, адаптирайки се към новите геополитически реалности, като същевременно остава последователен в основните си принципи на колективна отбрана