Ботев се разправи брутално с богаташи от Израел на стадион "Лазур" в Бургас, пише нова европриказка

Пловдивчани са на път да подобрят постижението си отпреди 4 години след днешната победа на стадион "Лазур"
Ключови думи:
Носителят на Купата на България Ботев Пловдив продължи европриказката си с нов зрелищен мач на стадион „Лазур”. Тази вечер канарчетата се разправиха брутално с израелския Бейтар Йерусалим и го победиха с 4:0, което ги класира напред с общ резултат от двете срещи 5:1.

А израелският тим не е случаен. Това е отбор с многомилионен бюджет, в чиято селекция блести звездата на ексиграча на Арсенал и Ливърпул Йоси Бенаюн. Заради това и успехът е още по-сладък за пловдивчани. В третия квалификационен кръг жребият изправи Ботев срещу  португалския Маритимо, първият мач ще е в Бургас – на 27 юли.

С днешната си победа жълто-черните са близо до рейда си в Европа от 2013 година, когато записаха шест мача – без нито една загуба и отпаднаха злощастно от немския Щутгарт. Сега канарчетата имат три победи и едно равенство. Ако отстранят Маритимо в третия квалификационен кръг имат всички шансове да докарат в Бургас европейски гранд в плейофа за влизане в Лига Европа.

Срещата започна по мечтан сценарий за канарчетата. В 10-ата минута Тодор Неделев центрира остро в наказателното поле на гостите, бургазлията Пламен Димов се извиси мощно и с глава заби топката в мрежата на Бейтар – 1:0.

Само 3 минути по-късно жълто-черните изпуснаха уникална възможност да удвоят резултата, след като Цветомир Панов изведе прекрасно Фердандо Виана зад отбраната на Бейтар, атакуващият футболист стреля, но топката мина на сантиметри от десния страничен стълб.

В 29-ата бившият футболист на Черноморец Крум Стоянов напредна по лявото крило, стреля, топката обаче не попадна в целта. Пловдивчани като цяло доминираха и логичното се случи.

В 32-ата минута фамозно попадение на Фернандо Виана даде комфортна преднина на Ботев - 2:0. 9 минути по-късно Крум Стоянов можеше да реши всичко в този мач, стреля мощно, но стражът на гостите Клейман бе на мястото си и парира удара му с котешки рефлекс.

В 48-ата минута канарчетата полетяха към третия квалификационен кръг, след като Лъчо Балтанов покачи на 3:0. Ексиграчът на бургаския Черноморец се оказа на правилното място в точното време и засече топката, след като тя нацели левия страничен стълб на Клейман.

До края на срещата канарчетата можеше да вкарат и още попадения, но атакуващите им футболисти изпуснаха куп чисти голови ситуации. Пловдивчани буквално можеше да разгромят Бейтар, ако бяха концентрирани в завършващата фаза.

След дузина пропуски в 89-ата минута Фелипе Бризола вкара след ефектна многоходова акция за 4:0.