Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Готвят преврат за Корнелия Нинова в БСП

Ключови думи:
Ескалацията на напрежението в редиците на БСП достигна нови висоти. Вътрешната опозиция се е мобилизирала и е започнала да работи усилено с най-долните редици на 120-годишната партия. „Партизани от камчийската долина, от Габровския район и техните наследници, както и стотици членове и симпатизанти на БСП вече се готвят за протести“, издаде висш областен функционер от София.

Социалисти от висшия ешелон потвърдиха, че в момента Долни Чифлик и Варненска област търсели подкрепа от други области и се готвели за митинг пред новата власт на „Позитано” 20. Хората там се оплаквали от повсеместно кадруване и опит за поставяне на удобни хора.

„Вместо да разкара местните феодали, които години наред ползват властта за свои нужди, ръководството в лицето на г-жа Нинова просто реши да подкрепи едни, а други да смени със свои“, недоволстват социалисти в политическите фейсбук групи.

9 бала вълнение

Пресен пример за това било положението в морската столица. Там от години върви битка между областния фактор депутата Красимир Янков и червения градски шеф Борислав Гуцанов. Социалисти недоволстват, че лидерката вместо да ги посече и дамата, избрала да подкрепи Гуцанов, който на всичкото отгоре бе клиент на МВР операцията „Медузите“.

„На всичкото отгоре сега ни спуснаха някой си Цоньо за областен на БСП-Варна. Ние да не сме талибани тука“, скачат местните социалисти. Те плашат, че до дни ще цъфнат пред партийната централа в София с остри лозунги.

Цели партизански родове в Монтана също са се хванали за байраците. Там пък новата власт поискала да сложи на ръководен пост Иван Сергисов, който през 2011 г. бе скандално изключен от партията. Тия дни обаче е направен опит за реставрация без никакъв протокол, че поне Сергисов е приет обратно в столетницата.

Хардлайнери от града коментираха, че положението наистина е взривоопасно. "Надстройката в лицето на Корнелия Нинова и нейното обкръжение" дори не усещало как "базата всеки момент можела да пламне като суха слама", нагрята от юнското слънце. А клечката за тези процеси можела да дойде отвсякъде. Активисти докладват, че голямо напрежение се трупало също така по линията на депутати парашутисти, които вече взели да изнудват местните власти за апетитни имоти и топли местенца по бордове.

Сгледата на Боровец

Миналия уикенд, за да умува как да тушира напрежението, лидерката решила да събере най-верните си хора на семинар в Боровец. За да пресече тези практики, официално бе обявено, че е приет етичен кодекс, но само за действащите в момента депутати. Свидетели разказаха, че след общите дебати Корнелия Нинова се усамотила в лоби бара на хотела с най-приближените си хора. "В Изпълнителното бюро тя има доверие само на 5-6 души. Те са усамотиха и явно са умували как, без да демонстрират безсилие, най-бързо да тушират напрежението по места“, разкри служителка от партийната централа. По думите й задачата на лидерката е доста сложна, защото членската маса била недоволна не само от сегашното кадруване, но и от местните феодали, които от години са се разпищолили. Но тъй като си плащали „данък спокойствие на върхушката по модела на ГЕРБ, никой не ги закачал“.

Такъв пример била Берковица, където новият шеф на апарата Кирил Добрев не се посвенил да постави за лидер човек на Георги Първанов. „Как стана тоя фокус, след като Ангел Ангелов допреди няколко месеца беше лидер от АБВ“, недоумяват червени активисти. Те дават и друг пример от община Дългопол, където червени варненски феодали раздали 900 декара от Държавния поземлен фонд на съпругите си за 50-годишно ползване. И никой не им казвал и копче.
2
Коментара по темата
2.
Kamen
17.06.2017 13:50:17
Obedinenite patrioti imat prast v tazi igra
1.
гггггггггггггггггггг
16.06.2017 18:42:52
имитираме Ердоган - хаха
  Добави Коментар
МВР предотврати имотна измама за стотици хиляди лева в "Малинова долина" Нотариус сигнализирал за съмнителни документи, а проверка показала, че актът не фигурира в системата на Агенцията по вписванията "Форбс": Илон Мъск е първият човек с нетно богатство от над 600 млрд. долара Оценката на SpaceX почти се удвои, а Мъск задмина всички в историята с рекордно лично състояние
Коледната украса крие сериозни рискове за домашните любимци, предупреждават ветеринари Гирлянди, електрически лампички, токсични растения и храни водят до инциденти с любимци по празниците - специалистите съветват какво да избягваме След еврото: Цените на жилищата у нас ще скочат с до 10% още през 2026 година Брокери очакват умерено, но сигурно поскъпване на жилищата през следващите години, като водещи фактори са достъпните кредити и сравнително ниските цени спрямо Централна Европа
Пламен Константинов остава в Локомотив Новосибирск до 2028 година Бившият национален селекционер на България продължава успешната си работа в Русия България и още 7 страни обявиха Русия за най-голямата заплаха за сигурността в Европа На среща във Финландия премиерът в оставка Росен Желязков акцентира върху ролята на България за морската и екологичната сигурност в Черно море
Изискана рецепта с яйца и хайвер Семпло, но ефектно мезе, което комбинира яйца, майонеза и хайвер Пиян поляк намушка българка след скандал в апартамент в Германия 30-годишната жена е с тежки наранявания и е настанена в болница, нападателят е задържан, тестът му е отчел над 2 промила алкохол в кръвта
ЦСКА финализира втори трансфер преди Коледа - централен защитник от Португалия "Армейците" готвят втори удар на пазара след идването на Пиедраитани Цените на жилищата ще растат и през 2026 г., но с по-бавни темпове Анализатори виждат връзка между икономическия растеж и движението на цените в имотния сектор
Коледа издава изневерите: най-рисковото време за палавите съпрузи Психолози и адвокати обясняват защо именно по празниците лъжите най-често излизат наяве, а разводите зачестяват Светлините на Коледен Бургас събират фотографи и модели на празничния пл. "Тройката" Всеки от бранша – любител или професионалист, фотограф (видеограф), модел или UGC криейтър може да участва