Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Нападателят от Париж е 39-годишен французин

Нападателят е ликвидиран, но засега самоличността му не се съобщава
Ключови думи: нападение, терор, загинал, убит, терорист,

Нападателят, застрелял полицай и ранил още двама в центъра на Париж снощи, е идентифициран, информира Нова телевизия. Името му обаче няма да бъде разкрито, докато следователите не установят дали е имал съучастници, съобщи прокурорът на френската столица Франсоа Моленс, цитиран от Ройтерс и БТА.
Говорителят на френското вътрешно министерство Пиер-Анри Бранде съобщи, че животът на ранените полицаи вече е вън от опасност.
През нощта полицията претърси дома на предполагаемия извършител в департамент Сен е Марн близо до Париж. Мъжът е 39-годишен френски гражданин, собственик на автомобила, използван при атентата.
През февруари 2005 г. той бил осъден на затвор за три опита за предумишлено убийство, като в два от случаите мишена били полицаи. При процес в апелативна инстанция той се признал за виновен. През 2003 г., на първа инстанция, бил осъден на 20 години лишаване от свобода.
Според полицейски документ, с който се сдобила агенция Асошиейтед прес, претърсеното жилище се намира в град Шели и е на семейството на Карим Шорфи - 39-годишен, с полицейско досие. Представители на полицията казали за АП, че главният заподозрян за вчерашното нападение и 39-годишен мъж от източно предградие на Париж.
„Видях полицейски микробус, до него спря един сив автомобил. Паркира зад буса, от него слезе мъж с Калашников и откри огън, може би около 6 изстрела. Целеше се в полицаите. Изтичах, за да се скрия в един магазин и видях как полицаите застреляха нападателя. Около мен имаше 50-ина души, повечето бяха чужденци, чудеха се какво става. Успокоих ги, че полицаите са го застреляли. Бях на по-малко от два метра от буса, можеше да загина“, разказва пред камерата на БНТ очевидец.
За минути един от символите на френската столица е залят от море от сини полицейски сирени.
Германският канцлер Ангела Меркел изрази съчувствието си към жертвите и семействата им след стрелбата в Париж. Меркел изказа съболезнования на френския президент Франсоа Оланд, посочи в Туитър неин говорител, цитиран от АФП.
По-рано германското външно министерство заяви в Туитър, че Германия твърдо и решително застава зад Франция след шокиращите новини от Париж.
Британският външен министър Борис Джонсън писа в Туитър, че е потресен от нападението и изказа съболезнования на близките на убития полицейски служител и ранените, предаде ТАСС.
2
Коментара по темата
2.
Fire
21.04.2017 11:27:42
Abu melih abu dhabi a eno i sashto sigurno e i 4eren toz tarambuk
1.
бай чеп
21.04.2017 08:21:59
Мда...Типичен французин със звучното френско име Абу Юсеф...
  Добави Коментар
Почитаме светица, чието има означава "добра воля", личен празник имат хора с редки за България имена Евдокия, Евда, Дочка, Донка, Доко и Дочо могат да почерпят за имен ден По морето ще е предимно слънчево В сутрешните часове на места по Черноморието ще има временни увеличения на облачността
Ето защо кафето е полезно: Ново проучване разкрива изненадващи ползи за здравето Пиенето на до три чаши кафе на ден може да помогне за защитата на сърцето и да намали риска от инсулт Изпомпват вода от Струма за квартали с режим в Кюстендил Така ограничението на водоподаването на практика е отпаднало, казаха живеещи в най- засегнатия квартал „Герена“ в областния град
Всички с климатици трябва да знаят: Това е срокът за допълване на фреона Важно е да се избере оптимална температура за комфорт, като се съобразяват индивидуалните нужди и външните условия Сърна търси малкото си в опожарения Пирин (ВИДЕО) Данните на Държавните горски предприятия показват, че са изпепелени повече от 60 хиляди декара гори
Обявиха извънредно положение в 39 гръцки общини Причината е сушата Правете тази процедура при разширени вени и ниско кръвно Процедурата има благоприятен ефект върху цялото тяло, релаксира организма и нормализира съня
Изловиха Силвия Кацарова зад волана да... Гласовитата звезда на родната популярна музика прикова вниманието с това, което направи Рязък обрат с времето до часове, гръмотевични бури удрят тези части на България Най-голяма е вероятността за по-сериозни явления в понеделник, предимно в крайните западни райони
Асен Блатечки я остави сама да гледа детето им Блатечки, който и на 54 години продължава да бъде магнетичен за камерата, очевидно не намира толкова време за сина си Този десерт ухае на лято - и се прави за минути! Ще бъдете готови само с 4 стъпки