Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Фразите, с които можете да вбесите всеки в различните европейски държави

Има десетки стереотипи за англичаните в чужбина, вижте обаче картата на Европа
Ключови думи: европейци, карта, фрази, вбесяване, различни държави

Дискусионна карта във фейсбук показва как британците могат да подразнят хората в европейските държави само с едно изречение.
Има десетки стереотипи за англичаните в чужбина. Както те самите признават – от настояването да ядат „пълна английска закуска” до искането да се отбият в „близкия ирландски пъб”, както и че дори не се опитват да кажат и една дума на местния език, „редно е да признаем, че англичаните не сме най-добри в приобщаването към околната среда при пътуванията ни”.
Вземайки това предвид, сайтът Reddit представя най-добрите предложения за това „как да подразним европейците с едно изречение”.
А един интернет спец е събрал всичко в карта и я е публикувал във Facebook.

Шотландия: Къде в Англия е това?
Република Ирландия (Ейре): Южна Ирландия
Франция: Американското вино е по-добро
Испания: Значи си латино?
Португалия: Нали говориш бразилски? ИЛИ „Gracias!” (това е испанската дума за „благодаря”; португалската е „obrigado”)
Холандия: Дядо Коледа е расист.*
Германия: Това видео не е налично във вашата държава.
Швейцария: Белгийският шоколад е най-добрият!
Италия: Обичам спагети с кетчуп!
Полша: Полските лагери на смъртта…
Чехия: Вие източноевропейци ли сте?
Австрия: Немци ли сте?
Словения: Алпийски сърби
Хърватска: Католически сърби
Босна: Мюсюлмански събри
Събрия: Тесла е хърватин (по отношение на Николо Тесла, сръбско-американски изобретател)
Румъния: Красива страна, обичам Будапеща.
България: Все още ли използвате руската азбука?
Македония: Южни сърби
Гърция: Македония за македонците
Турция: Можеш ли да преведеш това арабско изречение?
Норвегия: Вие западната част на Швеция ли сте?
Швеция: Столицата с най-много изнасилвания в света…
Финладния: Имате ли полярни мечки?
Естония, Латвия: Балтийци. Значи руснаци?
Литва: Всъщност нали сте руснаци? Или сте поляци? А къде е Литва?
Белгия: Говориш ли белгийски?

Бележка на преводача:
* Холандският Дядо Коледа – Синтерклаас, съгласно традицията на празника, има чернокож помощник. През последните години това поражда сериозна дискусия, тъй като се смята за проява на расизъм.
6
Коментара по темата
6.
копи
14.03.2017 12:16:29
алоо
5.
оня
16.02.2017 00:09:56
от reddit ли крадете сега бе? защо просто не се прекръстите на блога-на-флагман.бг щото не сте повече от обикновени крадливи блогъри, дето само търсят съдържание заради кликовете от реклами.
4.
До №3
15.02.2017 23:27:05
Научи ЗНАЧЕНИЕТО на термините профилактика и авария! Едното е планирано, другото е извънредно! Съжалявам, че публично трябва да те ограмотявам!
3.
до №2
15.02.2017 22:20:40
Не сравнявай счупения си таралясник с 200 хиляден град.
Да си чувал за профилактика?
2.
До №1
15.02.2017 22:00:03
Ти знаеш ли какво е "авария"? Като ти аварира колата търсиш ли виновни? Или бягаш до най-близкият сервиз? Какво общо има цената на водата с това, че има свлачище и се е получила аварийна ситуация. Толкова ли не можеш да изтърпиш няколко часа, да си купиш вода и да се подмиеш?

По темата: как да не им се изплюеш в кафето на тези англичани :)
1.
за Бургас
15.02.2017 21:26:44
Да питам кмета на града:
Когато в един голям областен град няма вода не трябва ли да се обяви бедствено положение?
Или най-малкото да се накажат виновните за това.
Кубика вода в града е на цената над 2лева.За какво ги плаща Бургазлията?
  Добави Коментар
Унищожени са останки от дрон, с взривно вещество, близо до Елените Групата за разузнаване, обозначаване, извличане, транспортиране и унищожаване на невзривени боеприпаси е активирана по искане от областния управител на Бургас Нов обрат с времето: скоро идва топлото, термометрите ще показват 33 градуса След 10-ина дни жегата ще се усети
Тръмп: Не съм доволен от последния разговор с Техеран Кризата заплашва световния бизнес Президентът Илияна Йотова обяви кога започва консултации с партиите Процедурата стартира във вторник
Мъртво пиян катастрофира пред полицията Див екшън в Русе АПИ с информация за критичния пътен участък Смолян - Пампорово Пътят продължава да е затворен 
Крум Зарков на Първи май: Втори живот и втора държава нямаме! В словото си председателят на НС на БСП напомни, че осемчасовият работен ден поставя граница на експлоатацията Подробности за пожара в Мол Не се стига до паника, много пожарникари се заемат с гасенето на огъня
Румен Радев: Благодарност към поколенията, съградили днешна България "Нека почитаме чуждия труд", акцентира той В пекарната струват центове, а аз правя от тях закуска за милиони! Пълнени хлебчета – сочни и зверски вкусни Всичко, от което се нуждаете, са няколко обикновени съставки
Психолог направи на пух и прах ергените Какво всъщност стои зад поведението на тримата ергени и техните „романтични“ решения Активисти по цял свят излязоха на протестни шествия на Първи май Призовават за мир, по-високи заплати и по-добри условия на труд