Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Криза в прокуратурата в Царево: Още един началник хвърли оставка

В момента всички прокурори в градчето са командировани от други населени места
Ключови думи: Катя Евтимова, Царево, прокуратура, районна прокуратура Царево, Кънчо Крумов, Горна Оряховица, Цанка Иванова


Ръководителят на Районна прокуратура–Царево Катя Евтимова е подала оставка, научи „Флагман“. Това е причината тази седмица Висшият съдебен съвет да стартира процедура за избор на неин заместник.

Припомняме, че Евтимова зае поста през октомври м.г., след като се оттегли и предишният началник на държавното обвинение в Царево Кънчо Крумов. 

Всъщност двамата се разменяха като началници в района в продължение на около 15 години, но ситуацията в граничния регион през последните месеци е станала критична заради имигрантите. По неофицилна информация това е причината двамата да се оттгеглят.

Потокът нелегална имиграция и съпътстващата дейност по незаконния им трафик създали много главоболия на прокурорите, които в подобни населени места разчитат на по-малко работа и повече спокойствие.

Царево обаче е привлекателен за мигрантите, тъй като там е един малкото участъци, където оградата по границата не е завършена.

Катя Евтимова не е на работа от 1 февруари. Тя дори е напуснала системата на държавното обвинение, но не се е пенсионирала, съобщиха за „Флагман“ от пресцентъра на Апелативната прокуратура в Бургас.

Така постъпи и предшественикът й Кънчо Крумов, който също вече не е прокурор.

В момента в Царево временно е командирована обвинителка от Горна Оряховица, чието име е Цанка Иванова. Тя ще изпълнява временно длъжността на ръководител на прокуратурата до избора на титуляр.
Другите двама обвинители в Царево са също командировани от други места – поредно доказателство за критичното положение в района.
5
Коментара по темата
5.
Образованието в Приморско
03.03.2017 13:48:27
Относно темата "Българско образование"
03.03.2017 11:17:50

В Бургас "рибата" се вмирисва откъм Инспектората. Нека г-жа Виолета Илиева да обясни защо й бяха нужни 15 години, за да освободи директора на училището в Приморско. Кому беше нужно това дълго прикриване на безобразията, които са ставали там? И защо сега не излезе с позиция по въпроса? Свалила е един директор на училище. Нека да каже ЗАЩО го е направила! Нека истината най-после да излезе наяве!
4.
друг простак
11.02.2017 10:26:09
И двамата ги познавам от много години-нестават за нищо,освен задалавери,особено Кънчо невчесания.И доколкото знам,момиченцето май навремето беше разследваща,която само батаци забъркваше.
3.
Do avtora
10.02.2017 20:04:31
Новината е лъжлива и заблуждаваща. Само две от нещата ще облежа, които са обществена тайна 1-во Кънчо го оттеглиха а не се е оттеглил и неговия човек Катя също. Вместо да се обвиняват сами се освобождават :)
2.
един
10.02.2017 11:55:20
Лисицов, кога ще напишеш че парите по фонда за образование са спрени? Или не е удобно някак си да се пише за лъжите на герберастите?
1.
Getsbi
10.02.2017 11:53:02
Идвам
  Добави Коментар
Мика Зайкова: Най-бедни сме в ЕС, но държим едни от най-добре платените депутати Финансовият експерт сравни възнагражденията в Европа и посочи как добавките увеличават доходите в парламента Световното влиза в решаваща серия от мачове (ПРОГРАМА 22.06-28.06) Испания, Белгия, Аржентина, Франция, Португалия, Англия, Бразилия и Германия излизат в следващите дни
Внепазно почина собственикът на голяма верига хранителни магазини Внезапна смърт покоси собственика на „Пацони“ Пламен Здравков Ирански медии: Ормузкият проток няма да бъде отворен, докато има боеве в Ливан Израел продължава да пречи на крехкия мир
Скрит риск дебне Черноморието под земята Солената вода заплашва подземните сладководни пластове при суша, прекомерно водочерпене и сезонен туристически натиск Скъпите полети и горива пренареждат лятната ваканция в САЩ Американците не се отказват от пътуване, но избират по-близки дестинации, по-кратки престои и по-строг бюджет
Гръцки остров пусна първия AI туристически гид Andros AI отговаря на въпроси за забележителности, хотели, плажове, транспорт и храна "Фантастичен Бургас“ се завръща с второ издание, посветено на паметта на Любен Дилов-син Организатор и домакин на събитието е Регионална библиотека „Пейо Яворов“, а инициативата се реализира с подкрепата на кмета Димитър Николов и в партньорство с писателя Марин Трошанов
АПИ уточни: Пострадалите край Ботевград не са служители на Агенцията Тримата работници са от пътноподдържаща фирма и са били на терен за косене и почистване на отпадъци Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ „Ако го затворите, няма да имате държава“, каза Тръмп
Любовен скандал разтресе бразилския футбол по време на Мондиала Президентът на CBF Самир Шауд отрича твърдения, че служебни средства са плащали лични пътувания Франция отменя събития и ограничава консумацията на алкохол на фона на жестоката гореща вълна Спортът и националният музикален фестивал са засегнати, като се очаква температурите за някои да достигнат 42°C от понеделник