Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Обещаха работа на вдовицата от Средец, която гладува с двете си болни деца (ВИДЕО)

Когато децата ми гладуват, става страшно, споделя Тинка Бонева. Тя не може да сдържи сълзите си, докато разказва за глада и мизерията
Ключови думи: Тинка Бонева, Средец, бедност, мизерия, глад, Николина Иванова, Енчо Жеков, НОИ-Бургас,

Община Средец ще осигури почасова работа на Тинка Бонева, която гладува с двете си болни деца. На бедстващото семейство, за което Флагман.БГ разкри, че живее със 160 лева на месец, ще бъде отпусната месечна социална помощ. Ще я получи съвсем скоро, заяви началникът на отдел „Социални През декември и двете деца са получили целева помощ за отопление по 360 лв., а освен това ще им бъде дадена и хранителна помощ от БЧК. От 1 февруари пък ще бъде отворена обществена трапезария в Средец и те ще бъдат включени“, обеща Иванова.
Социалните служби обаче не знаят за другите нужди на семейството, защото то не ги е търсило.    
Социална анкета в дома на това семейство не е извършвана, коментира началникът на отдел „Социална закрила” към Дирекция социално подпомагане в Бургас Мария Стоянова, но обеща да осигурят всичко необходимо за семейството.
Нашият читател Иван Айрянов, който съвсем случайно се е натъкнал на тежката семейна драма на Тинка Бонева от Средец, разказа пред камерата на бТВ как я срещнал в студа да върви пеша и я качил в колата си.
„В този студ на мен ми е студено в колата, а жената вървеше по шосето. Леден дъжд валеше. Когато я качих, ми обясни, че отива да гледа някакъв възрастен човек, за да може да изкара пари за хляб”, разказва Иван.
Тинка и друг път минавала по този начин 30-те километра между Средец и Бургас.
„Понеже нямам пари. Когато ходя да искам на заем, никой няма. Принудих се да помагам на възрастен човек и той ми дава пари“, споделя 55-годишната жена.
И двете й деца са с умствена изостаналост и се тревожи, когато се налага да ги оставя сами.
„Като им се дадат лекарствата, като са нахранени, като са оправени, като са разходени, те сами са спокойнички”, споделя Тинка. „Когато гладуват обаче, става нещо ужасно. Синът ми по цели нощи не спи”, добавя дамата.
В стаите в дома им рядко се пали печка, а хладилникът им е изключен и прилича по-скоро на шкаф.
Тинка е много добра жена и се грижи за децата си, уверява съседът й Милен Миленков.
Пред камерата на бТВ шефът на Националния осигурителен институт в Бургас Енчо Жеков пък обясни защо дъщерята на бедната жена не получава пенсия.
Стилияна е с 54 % инвалидност. Тя е стигнала до десети клас в помощно училище, но от няколко години си стои вкъщи. Законова промяна била причина да й бъде спряна наследствената пенсия. Може да има право на лична пенсия за инвалидност, ако има 1 година действителен осигурителен стаж, обяснява Жеков.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА:
Трима души живеят със 150 лева на месец! Вижте жестоката трагедия на семейство от Средец

8
Коментара по темата
8.
ghfghfjhj
26.01.2017 14:45:02
Тази нямала пари . Ми как да има като виси постоянно в еврофутболе те .
7.
До номер 5
25.01.2017 18:55:10
Госпожо или господине от изкзване №5, вие явно не разбирате проблема и никога не сте гладували.
Може би не е купувала карта за да спести пари, защото заплатата и не е била висока или е давала парите за карта за лекарства за децата си.
А, дали не е закъснявала, заради обгрижване на децата си.
Как може да обиждате тази нещастна жена. Да не дава господ Вие да изпадате в такова положение. Нека бъдем по добри и състрадателни и си помагаме, а не да се клеветим!
6.
избирател
25.01.2017 16:03:49
Такива хора ни трябват за кметове, да мислят за хората, не за собствения си джоб и изгода!
5.
nqma znachenie
25.01.2017 14:08:57
Iskam samo da kaja che vaprosnata jena e mnogo marzekiva predi nqkolko godini veshe pri men na rabita davax i pari za karta ot sredec do burgas tq vzimashe parite no ne i karta i pak idvashe na avtostop i vinagi zakasnqvashe zaradi tova
4.
Някой
25.01.2017 14:04:58
Да е чул до сега, тия от социалните да са "чули" на време за някой "случай"?! Абе те все, ни чули, ни видели! К'ат им пъхнат журналята микофоните и се почва, как ейся ши открием "случай" и ... Мамата си ивало!
3.
00
25.01.2017 10:41:52
неработещи институции, безредие, несигурност, ниски доходи, гладуващи хора...и една шепа облагодетелствани , с дебели банкови сметки от далавери! Това е РЕАЛНОСТТА!
2.
1
25.01.2017 10:35:16
Жабов даи работа на жената не слагай само твои хора.Глупак
1.
жиката
25.01.2017 10:32:09
ще обещават не ами.....щото ще хвърчат кръв и сополи скоро
  Добави Коментар
Осма поредна победа за харпунистите от  СКПР „Черноморец Бургас“ Капитанът на националния ни отбор Валентин Люцканов безапелационно завоюва купа „България“ Тя умря, но посмъртните й мемоари разтресоха цял свят Вирджиния Джуфре, чиито посмъртни мемоари, публикувани по-рано този месец, отново изведоха на дневен ред обвиненията й за сексуално насилие
Няма да повярвате коя звезда се крие зад името Карло Педерсоли Актьорът е комедиен и цяло едно поколение израсна с неговите "спагети уестърни" Празник на тиквата оцветява есента в Бургас! Цветното събитие ще се проведе на 06 ноември от 16 часа на Централен пазар „Краснодар“
Знаете ли какво е панелният парадокс Българите забогатяват, но живеят в сгради от времето на социализма Министър Станков: Партньорството между България и Азербайджан ще направи икономиките ни по-конкурентоспособни Активно развитие на взаимоотношенията с водещ сектор енергетика бе отчетено в рамките на седмото заседание на Българо-азербайджанската междуправителствена комисия за икономическо сътрудничество 
Ако ползвате револют задължително прочетете тази новина Платформата спира да работи с български левове до дни  България обмисля превантивна забрана за износ на дизел и авиационно гориво Проектът на решение ще бъде разгледан първо в комисия, а след това и в пленарната зала
Америка откачи заради тази сделка Продадоха ЛА Лейкърс за 10 млрд. долара Бил Гейтс си призна грешката за климатичния истеризъм Нищо, че загубихме 10 години с малоумни политики
Системно ни палят колите, обявиха жители на столичен квартал Сигнализират, че само през тази нощ са изгорели два автомобила, а други 4 са засегнати Последният ден на октомври бележи смъртта на първата жена премиер в Индия Индира Ганди, определяна като месия и ненавиждана от други, променя лицето на своята родина и остава в историята