Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Община Камено организира Фестивал на домашното вино на Трифон Зарезан

Известен сомелиер, който ще оцени напитките и излъчи победители в конкурса
Ключови думи:

Община Камено организира Фестивал на виното и конкурс за най-добро домашно вино. Събитието е по повод един най-обичаните и почитани празници Трифон Зарезан – празник на лозаря и виното – 14 февруари. Първият по рода си фестивал ще се проведе на Площада от 12 часа. Поканени са всички жители на Общината, които искат да се похвалят с новата си реколта от напитката на боговете. По този повод сме избрали и известен сомелиер, който ще оцени напитките и излъчи победители в конкурса. Общината съвместно с читалище „Просвета 1927г.” са предвидили и много изненади за жителите и гостите на града.

От 11 часа, същия ден започва официално зарязване на лозята по стар български обичай.

Водещ на събитието ще е обичания от всички бургаски актьор Стоян Памуков.

Според народните традиции свети Трифон е покровител на лозарите, винарите и кръчмарите. На този ден се извършва ритуално зарязване на лозята.  Традицията повелява жените да изпекат пресен хляб, да сготвят кокошка, пълнена с ориз или булгур. С мезе в торбите и руйно вино в бъклиците цели фамилии поемат към лозята, за да направят резидба. След ритуала по зарязването поливат лозите и се черпят с донесеното вино.  От стари времена наздравиците са задължително съпътствани с неизменната благословия: "Хайде, нека е берекет! Да прелива през праговете!"
5
Коментара по темата
5.
Ало, Ванче,
26.01.2017 00:22:25
Ти от кое село си? Камено е град от 1974 година. Изглежда откакто тъпи и неграмотни лизачки като теб боготворят некадърния кмет и обкръжението му, "селенията" се е завърнала в целия си блясък. А относно червените тролчета сигурно ти се явяват всеки месец м/у краката. Пази ги за себе си.
4.
Иванка
25.01.2017 18:46:19
Тъпи червени тролчета, стойте си в кумунизма! В Камено безработица няма! Кметът се опитва по всякакъв начин да ви разнообрази селския живот, но тъпото ви комунистическо мислене не позволява да надскочите селянията си
3.
Nazdrave
25.01.2017 17:30:25
Nazdrave Jeka, v pieneto si nomer 1 !
2.
Браво кмете !
25.01.2017 16:46:01
След като кмета Желчо Къртунски, се справи с разбитите улици в Камено и цялата община, промишлеността (създадена от него и ГРОБ) даде хиляди нови работни места и борбата с безработицата приключи, и благосъстоянието на жителите се увеличи многократно, дойде и време за празнуване. Честит предизборен "Фестивал на домашното вино" и на ГЕРБ. Ние се оправихме, ще "Оправим" и Вас!
1.
ФЪРФЪР
24.01.2017 11:29:50
ФЛЕГМАН, С ТОВА ЯКО ЦЕНЗУРИРАНЕ НА ТЕМИ И КОМЕНТАРИ НА БЪЛГАРИ, ЩЕ СИ ОСТАНЕТЕ НАЙ-ЖАЛКАТА И МИЖИТУРСКА ИНТЕРНЕТ МЕДИЯ, ...ПАРДОН ...,ПОДОБИЕ НА ИНТЕРНЕТ МЕДИЯ В БЪЛГАРИЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ТУК, ВСЕКИ ,КОЙТО ВЛИЗА Е ЗА ДА ВИ СЕ ПОСМЕЕ НА ТЪПОТИИТЕ, ЛИЗАЧЕСКОТО ПОВЕДЕНИЕ И НЕКАДЪРНОСТТА вИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Добави Коментар
Истината за връзката между Киара и Краси след финала на "Ергенът: Любов в рая" След романтичните сцени пред камерите, риалити двойката разкри какво се случи между тях в реалния живот Грипът удари Европа по-рано от обичайното с нов щам СЗО предупреждава за по-ранна и агресивна грипна вълна в Европа с високи нива на зараза в 27 държави
Дженифър Анистън разкри тайната си срещу остаряването Холивудската звезда впечатлява с дисциплина и постоянство, като залага на силови тренировки вместо на краткосрочни диети Форбс отличи младия рефер и финансист Геро Писков в престижната класация "30 под 30" Елитният съдия от родната лига намира признание не само на терена, но и в света на високите финанси и технологиите
Скандал в Барселона: Играч издал тайна информация на журналисти Разкритията идват в ключов момент за тима на Флик, който е начело в класирането, но се изправя пред вътрешно напрежение Благомир Коцев обвини системата в репресии срещу опозицията след ареста си Той твърди, че действията срещу него са част от политически сценарий, целящ сплашване на неудобните кметове и овладяване на местната власт
5 често срещани родителски грешки по празниците и как да ги избегнем Претоварената програма и високите очаквания често развалят магията на празниците за децата Мали кипи: Мустафа Сангаре от Левски не е повикан за Купата на Африка Въпреки отличната си форма с екипа на Левски, таранът не попадна в състава на Мали за турнира в Мароко и това разпали полемики в страната му
Може ли да печем замразени пържоли на скара: какво да знаем преди да опитаме Поставянето на замразено месо директно на грила не е табу, но изисква точна температура, търпение и техника, за да избегнете разочарования Последното Новолуние на 2025 носи неочаквано чудо за тези 5 зодии Астрологичният феномен в края на годината отключва силни емоции, съдбовни знаци и ново усещане за посока при пет знака от зодиака
Орлин Колев: Президентът няма срок за третия мандат, изборите остават неясни Конституционният съдия подчерта, че липсата на ясни срокове в Конституцията оставя широко поле за политически маневри и отлага предсрочните избори Директорът на 138-мо училище: Не съм слагал камерите в тоалетните Задържаният директор отрича да има връзка със скандалните записи, докато разследващите представят доказателства за прехвърляне на файлове към личния му телефон