Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Нефтохимик не успя да изпързаля Левски на Герена (ВИДЕО)

Бургазлии можеха да си тръгнат и с точка от София, ако бяха по-концентрирани в завършващата фаза
Ключови думи:
Нефтохимик загуби гостуването си на Левски в София с 0:1. Това бе последният мач на шейховете за календарната 2016 година. Зелените хвърлиха доста сили, но не успяха да откраднат точка от стадион „Георги Аспарухов”. Точното попадение за Левски бе дело на Бабатунде Адениджи.

Нигерийският нападател бе най-голямата заплаха за Нефтохимик още от първата минута. В 22-ата минута Адениджи стреля опасно, Янко Георгиев парира, а Хуан Деса опита добавка, но ударът му мина над вратата. В 29-ата минута отново Адениджи тормозеше защитата на шейховете, но Янко Георгиев отново бе на мястото си.

В 47-ата минута чернокожият таран се оказа непокрит в наказателното поле на бургазлии, овладя топката на точката на дузпата и неспасяемо я мушна в мрежата на Янко Георгиев – 1:0.

В 61-ата минута Прохазка стреля от дистанция, но топката преминава покрай гредата на вратата на Нефтохимик.

3 минути по-късно халфът на Нефтохимик Николай Дюлгеров пробва мерника си, изстрелът му обаче бе париран от Боян Йоргачевич.

В 72-ата минута Бурабия стреля, но Янко Георгиев отново бе на мястото си. 7 минути по-късно Венци Христов изпусна отличен шанс да накаже бившия си отбор, стреляйки встрани от вратата на Йоргачевич.

В 83-ата минута Румен Руменов от Нефтохимик получи топката на границата на наказателното поле, стреля, но ударът му мина на сантиметри встрани от вратата. Отново Румен Руменов изпусна от изгодна ситуация да изравни резултата в 90-ата минута, а в продължението с пропуск се отчете и Венци Христов.

"Загубихме, защото Левски вкара едно положение от нищото, а ние пропуснахме. Момчетата се стараха, но трябва да реализираме ситуациите си", каза след мача треньорът на шейховете Христо Янев.

След тази загуба Нефтохимик ще зимува на 13-то място с актив от 15 точки. В първия мач през пролетта шейховете посрещат Монтана на стадион „Лазур”, а веднага след това гостуват на Локо Пловдив и приемат Лудогорец.

Очаква се след паузата бургазлии да изглеждат по съвсем различен начин. Поне 5-6 ще бъдат освободените футболисти. На тяхно място ще бъдат привлечени нови попълнения, а сред вариантите са няколко изключително интересни имена като Георги Терзиев от Лудогорец, Борис Галчев и Преслав Йорданов от ЦСКА.

Левски: 29.Боян Йоргачевич, 44.Виктор Генев, 5.Александър Д. Александров, 3.Димитър Пиргов, 25.Александър Е. Александров, 27.Мехди Бурабия , 15.Роман Прохазка, 8.Джереми Де Ноойер , 11.Хеан Деса, 17.Бабатунде Адениджи , 20.Антонио Аниете (12.Божидар Краев)

Нефтохимик: 1.Янко Георгиев, 20.Яни Пехливанов (6.Марко Ранджелович), 2.Костадин Велков, 26.Виктор Хомей, 22.Емануил Манев,(73 Живко Петков) 32.Любомир Божинов, 21.Мариян Огнянов (17.Румен Руменов), 19.Михаел Орачев, 8.Николай Дюлгеров, 7.Иван Вълчанов, 91.Венцислав Христов