Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

„Бонев проект” е на път да получи 600 хил. лв. за ремонта на СУ "Петко Росен" в Меден рудник

Фирмата е предложила най-ниска цена и има най-висока оценка от техническото предложение
Ключови думи: су петко росен, флагман, ремонт, реконструкция, училище, образователна система, бургас, меден рудник, фармвил, бонев проект, трансстрой-еко
Три фирми влязоха в ожесточена битка за реконструкцията на двора на СУ „Петко Росен” в бургаския ж.к. „Меден рудник”.

Това са „Бонев проект” ЕООД, „Трансстрой-еко" ООД и едноличното акционерно дружество „Фармвил”. Ценовите им оферти вече са ясни и по всичко изглежда, че бургаската „Бонев проект” на Енчо Маринов има най-големи шансове да спечели обществената поръчка.

Фирмата е предложила да извърши реконструкцията за 566 473,15 лв. без ДДС. „Бонев проект” има и най-голям брой точки и на техническото предложение – цели 44,69.

С много малко разлика след нея на второ място по ценово предложение и получени точки се нарежда „Трансстрой-еко" ООД. Фирмата е регистрирана в Бургас, а собственици са Йонко Георгиев и Петър Илиев. Ценовата им оферта е 566 893,18 лв. без ДДС. На техническото предложение  „Трансстрой-еко" получава 33 точки.

На трето място остава „Фармвил” ЕАД, която е регистриран в София. Едноличен собственик на капитала е Иван Русин. Освен него в Съвета на директорите влизат Стефан Костов и фирмата АРУНА АДВАЙЗЪРИ. „Фармвил” ЕАД има най-малки шансове да спечели обществената поръчка за реконструкцията на двора на СУ „Петко Росен”. Дружеството е предлага най-висока цена 696 500,24 лв. без ДДС, а оценката от техническото предложение е – 29,46 точки.

Дворът на СУ "Петко Росен" - най-голямото училище в ж.к."Меден рудник", не е ремонтирано от 20 години и е в окаяно състояние. Там учениците не могат да провеждат спортни училищни и извънкласни дейности.

След реконструкцията училището ще бъде с едно от най-модерния двор не само в Бургас, но и в цялата страна. Ремонтните дейности предвиждат зона за спорт на открито, където ще се обособят различни видове терени, подходящи за разнообразни спортни изяви.

Ето така ще изглеждат фитнес уредите


Ще бъдат обособени 2 броя комбинирани игрища футбол – хандбал с размери 36 м/18 м, чиято настилка ще бъде изкуствена трева. На терена допълнително ще бъде изградено и комбинирано игрище баскетбол/тенис/волейбол с площ 640.30 кв.м, писта за бягане с дължина 50 м., както и площадка за открита фитнес зона с площ 110 кв. м с висилки и успоредки и комплекс гимнастически уреди, включващ греда на четири нива, гимнастическа успоредка, гимнастическа везна и комплект от 4 броя фитнес уреди. Пистата за бягане ще е с подходящо каучуково покритие и ще бъде комбинирана с трап за приземяване с фин пясък, което я прави подходяща при прилагането на дисциплина скок.


Също така ще бъде изпълнена подмяна на настилката пред централния вход на учебното заведение, като ще се поставят тротоарни плочи и ивици от павета с цвят червен-бордо.

Спечелилият поръчката изпълнител ще има срок от 210 дни да извърши ремонтните дейности.
5
Коментара по темата
5.
местен
28.10.2016 08:19:40
Най-ремонтираното училище в комплекса. Преди 4- години ремонтираха за крупна сума част от двора, сега онтово ремонтират...
Явно най-лесно далаверата от там върви!
4.
нацепен
27.10.2016 14:55:16
трябва на всякъде да подменят лостовете с тези от новия тип...каквито първи бяха сложени в математиката...много по-добре са, обаче е хубаво да ги правят малко по-високи, на мен ми идват ниски и на доста хора с които съм тренирал...
3.
gb
27.10.2016 14:46:10
„Фармвил” ЕАД ... тея са прекалили с игричките във фейсбука.
2.
do 1
27.10.2016 14:37:57
само да съм те видял на лостовете!
1.
куртака
27.10.2016 12:02:34
malejjjjjjjjjjjjjjj pari4kite mi
  Добави Коментар
Дипломатическа експлозия: Израелските десни обърнаха гръб на Тръмп и нарекоха Джей Ди Ванс „измет“ Сделката между Вашингтон и Техеран предизвика безпрецедентен разрив и гневни обвинения в предателство Бургаската художествена галерия „Петко Задгорски“ представя юбилейна изложба по повод 80-годишнината на Руси Куртлаков  Експозицията, разположена на първия и втория етаж на галерията, има за цел да разкрие многостранния и разнопосочен талант на автора
Руски олигарх продава емблематичния си замък в Германия за 11 млн. евро Историческото имение е един от най-ексклузивните и скъпи имоти в страната Осъдиха на 4 години затвор сина на норвежката принцеса за изнасилване Майка му Мете-Марит се бори с тежко заболяване и ѝ предстои трансплантация
Румен Радев: Ситуацията е изключително тежка, пари в хазната няма Работим много сериозно в две направления, отбеляза министър-председателят Децата под 16 години във Великобритания нямат право да ползват социалните мрежи Решението за забраната за достъп е на Киър Стармър
Осъдиха хирург да плати 300 000 лв. на парализиран пациент Грешката на лекаря е, че няма валидно информирано съгласие от пострадалия, а не в операцията Арестуваха българин по подозрение в шпионаж с дрон в Солун В съхраняваните данни имало изображение на обекти в района на бившия военен лагер „Фармаки“ в Каламария
Почина актриса от култов сериал „Алф” Ан Шедийн оставя след себе си изключително наследство от творческа енергия, която през 90-те караше българите да се скъсват от смях Шок на пътя: 15-годишен кара родителите си, бащата - пиян на мотика
Проф. Хинков с коментар за огромните заплати на директори на болници "Трябва да има някаква спирачка в това отношение", каза той Извънредна ситуация на Летище "Васил Левски", пасажери на тръни Проблемът продължи около два часа