Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Нефтохимик с неприятна загуба в домакинския дебют на Христо Янев

Футболистите на Нефтохимик се хвърлиха здраво, но не успяха да победят Локомотив
Ключови думи:
Нефтохимик загуби с 1:2 от Локомотив Пловдив в мач от 8-ия кръг на Първа лига. Срещата се игра тази вечер на стадион "Лазур" пред близо 2 000 зрители.

Двубоят бе официален дебют в първенството за новия наставник на шейховете Христо Янев. Мачът започна с необясним протест от агитката на залените(ВИЖ ПОДРОБНОСТИ ТУК).

Още в 6-ата минута Марко Ранджелович беше на път да допусне крайно необичайна грешка. Защитникът получи пас от вратаря си в наказателното поле, ала се забави толкова много и накрая сърбинът трябваше да изчисти отчаяно в тъч.

На трибуните на стадион Лазур бяха общинският съветник от БСП Евгений Мосинов, колегата му от ГЕРБ Калчо Белов, както и съветникът на министъра на туризма Живко Табаков. Вдясно е изп.директор и генерален спонсор на Нефтохимик Павел Бошнаков

В 30-ата минута последва много хубава атака на Локомотив, която завърши със слаб шут на Умбалев. Само две минути по-късно Мартин Райнов получи отдясно по атаката до тълчинията, фалцира в наказателното поле на Нефтохимик, Георгиев обаче бе на мястото.

В 43-ата минута Нефтохимик пропиля отличен шанс. Новото попълнение Венци Христов задържа топката до дъгата на наказателното поле, пусна вдясно за Чакъров, но подаването му беше твърде слабо. Чакъров все пак стигна до топката, центрирането му обаче бе слабо.

В 57-ата минута Умбарев пропусна нова възможност за гол, след като би високо над вратата. Така се стигна до най-неприятния момент в мача. В 61-ата минута Мартин Райнов се възползва от груба грешка в защитата на Нефтохимик и откри резултата – 0:1 в полза на Локомотив. Само 8 минути по-късно - в 69-ата минута Димо Бакалов се възползва от неразбирателство между вратаря на шейховете Янко Георгиев и защитата и покачи на 0:2.  Секунди след попадението старши треньорът на зелените Христо Янев заигра вабанк и пусна в игра Живко Петков на мястото на халфа Йордан Йорданов. Попадение обаче падна едва в 90-ата минута след перфектно изпълнен пряк свободен удар от Венци Христов - 1:2. Голът даде кураж на шейховете, но време за изравняване нямаше.

В следващия кръг Нефтохимик гостува на Лудогорец, а в 10-ия приема Славия на собствен терен.

Нефтохимик: 1. Янко Георгиев, 3. Иво Малинов, 6. Марко Ранджелович, 25. Ангел Грънчов, 5. Живко Хаджиев , 12. Йордан Йорданов (70 Ж. Петков), 8. Николай Дюлгеров, 61. Георги Чакъров (46 Maламов), 17. Румен Руменов (56 Огнянов), 7. Иван Вълчанов, 91. Венцислав Христов

Локо (Пловдив): 16. Ясин Ел Харуби, 71. Пламен Крумов , 6. Кирил Котев, 7. Георги Вълчев, 14. Иван Горанов, 18. Мартин Райнов  , 17. Ванчо Траянов (46 Рашид), 39. Парвизджон Умарбаев (60 Бакалов), 10. Веселин Марчев, 9. Дани Кики(88 Димитър Велковски), 11. Мартин Камбуров
Червени флагове, които карат мъжете да се отдръпват Какво ги провокира да избягат въпреки интереса си 10 неща, които всяка жена заслужава от мъжа до себе си Задоволяването с по-малко може да донесе усещане за нещастие във връзката
10 знака, че мъжът, когото обичате, не ви заслужава Не си губете времето Любовен хороскоп за 29 април – 5 май Ще търсим и ще получаваме повече романтика
Бабината рецепта за празнична великденска пита Лесен начин на приготвяне и бон апети НСИ: Какъв е броят на разводите у нас през 2023 г. За 84.6 % от жените и 84.2% от мъжете, сключеният граждански брак през 2023 г. е бил първи
Защо децата ни са първи по пушене и пиене? Това са много стряскащи резултати, защото са свързани с подрастващите хора, малките деца, смята експерт 70% от българите нe си мият зъбите Децата в никакъв случай не трябва да се плашат със зъболекаря или зъболекарския стол
"Булгаргаз" предлага с 6% по-евтин газ през май Окончателно решение ще бъде взето на 1 май Слагат и електронен подпис в личните карти Таксата за обикновен срок за издаване става 30 лева, бързата услуга е 60 лв., а експресната - 150 лв.
Даниел Петканов стана трейдър Лудия репортер търгува с валути, акции, стоки и индекси Глоба от КАТ ни спъва да си продадем колата Пречката важи и при сделките за имоти, от 3 май нотариусите ни проверяват в НАП за борчове