Преди минути: Джигит се вряза в примерен шофьор, спрял на зебра
Репортер на Флагман.бг видя, че автомобил, който спря на пешеходна пътека за да пропусне пешеходец, беше ударен от друг в задната част. Няма пострадали пешеходци, а шофьорите на двата автомобила се разбраха помежду си, след като констатираха, че няма нанесени сериозни материални щети.
Флагман.бг припомня, че подобни инциденти зачестиха в последните месеци. Причина за тях обикновено е неспазване на дистанция и/или моментна разсеяност от страна на шофьора, който управлява задния автомобил.
При подобен инцидент, през месец април, на същото място (но от другата страна на пътя) зелена Ланчия и червен Форд се сблъскаха на зебра. При инцидента нямаше пострадали и бяха нанесени само материални щети, но този тип катастрофи са опасни, както за пешеходците, които пресичат, така и за шофьорите на автомобилите.
При по-висока скорост има опасност да се получи така нареченият „камшичен удар”, който може да доведе до травми на врата на шофьора. Високата скорост може да стане и причина за това предният автомобил, да бъде избутан върху зебрата, блъскайки пешеходци.
5
					Коментара по темата
					
				
									5.
								
								
										Левски									
									
										21.09.2016 01:47:45
									
								
																	Докато пешеходците не им се наложат правила за движение и да носят отговорност някаква ще продължават да влизат в затвора само шофьорите в повечето случаи невинни.
															
							
						
									4.
								
								
										Шофьорлъка е проста работа,ама не е за прости хора									
									
										20.09.2016 19:50:05
									
								
																	https://youtu.be/_bkX5VkZg8U
															
							
						
									3.
								
								
										ivortoto									
									
										20.09.2016 16:12:48
									
								
																	Priмернич шофьор и репортера дето е видял всичко ДА ГО ДУХАТ ПОМЕЖДУ СИ.  Стига с тия ненормални пешеходци, нито се оглеждат нито мислят за живота си. Нахални и нагли, говорят все по тел и не им пука. Пресичат където си поискат и ходят по пътя а не по тротоарите. ОБЯСНЕТЕ ИМ ЧЕ НЯМАТ ПЪЛНО ПРЕДИМСТВО И ТРЯБВА ВЗАИМНО УВАЖЕНИЕ И ТОЛЕРАНТНОСТ - ШОФЬОРИ И ПЕШЕХОДЦИ.
															
							
						
									2.
								
								
										Z									
									
										20.09.2016 14:11:14
									
								
																	Прав си,но си скаран с българският език и граматиката!
															
							
						
									1.
								
								
										изумени хора									
									
										20.09.2016 14:00:28
									
								
																	То се кара като луди в тоя град.....правила не важат. А днес видях как се преминава през бариерата към солниците. Как може да се сложи пластмасова бариера.....Даваш газ... и тя направо се повдига, колата я преудолява и толкова. Малоумна история!