Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Отчетоха най-успешния сезон по Черноморието за последните 25 години

Ключови думи:
Най-успешният сезон по Черноморието за последните 25 години отчитат както от Министерство на туризма, така и хотелиерите, информира БТВ.

Данните на туроператорите и хотелиерите в най-големия курорт по нашето Черноморие – Слънчев бряг, показват 15-20% ръст на пазарите от Белгия и Германия. Холандският и скандинавският пазар са на запазени нива от миналата година. Най-големият ръст е от руски и английски туристи – 25-30%.

Всички са наясно, че геополитическата ситуация е причина за този ръст, което означава, че следващото лято няма да се повтори.

„Имаме значителен ръст на продажби този сезон – над 50%“, каза хотелиерът Николай Попов.

За търговците обаче това е най-лошият сезон. Това сподели Величка, която от 36 години върти търговия в Слънчев бряг.

„Запълват само хотелската база на ол инклузив и нямат никаква консумация, плащаме наеми, а де факто не можеш да избиеш дори един наем“, посочи тя.

От ръста на туристи държавата също била губеща страна.

„Истина е, че има такъв ръст, истина е, че самолетите са пълни, но също е истина, че голяма част от тези туристи не се настаняват в хотелите. Те използват огромната база на апартаментите, които са построени“, отбеляза хотелиерът Михаил Попов.

Те не плащат туристическа такса и настаняването им става на черно. Голям брой туристи в апартхотели има и в Созопол.

„Не бих казал, че 30%, но в сравнение с предходни години в Созопол имаше доста повече туристи, само че се измени сезонът“, каза Цоньо Христов, концесионер на Централен плаж Созопол.

У нас идват да почиват ниско платежни туристи с предварително разчетен бюджет.

Всички хотели ще продължат да работят със сигурност до края на месец септември, и то на половин цена, така че може да се възползвате от септемврийското слънчево време за евтина почивка.
5
Коментара по темата
5.
Стрелков
13.09.2016 21:33:09
Не знам къде е тоя успех. В Несебър всички са 20% надолу от миналата година. Оляха се с лъжите.
4.
Равносметката:
13.09.2016 13:59:05
1. Настанихме европейските и руски бедняци за което, ни платиха жълти стотинки и се облажиха чуждите туроператори и чартъри.
2. Нахранихме бедните туристи с евтини и некачествени продукти с което се стимулира производството и търговията на такива. Направихме оборот на турция, гърция и македония за плодове и зеленчуци с които се хранеха бюджетните туристи.
3. Съсипа се ресторантьорството и търговията на дребно от наличието на пестеливи и такива с "точни пари за почивка".
4. Наличието на бюджетни туристи продължава да съсипва реномето и курортите и хотелите ни от по висока категория. Тръгват си и малкото останали платежоспособни. А след тях си тръгват и малкото останали кадърни служители в бранша.
Да ни е честит успешен сезон 2016!
3.
Иванов
13.09.2016 13:32:42
Успешния сезон се дължи на министърката и е само на хартия.Да ни е жива и здрава,ама ако я няма-туризма ще е по-добър.
2.
хаха
13.09.2016 11:58:09
Не трябва да Ви прилича на късен социализъм. Изявените ГЕРБ "антикомунисти " ни връщат десетилетия назад в нов тоталитарен режим. То да не се обижда премиера , то за всичко са първи , то най- любимите на цяла България- всички зулуми им се прощават, по цял ден само тях гледаш по телевизията , а журналистите облени в любов им създават пълен комфорт и т. н. По- лицемерна партия и вредна не съм виждала. И още им се връзват.
1.
коя година сме
13.09.2016 11:12:42
Те ГЕРБ каквото решат могат да "отчетат" всичко като рекорд. Сегашните времена ми напомнят на късният социализЪм. По всякакви показатели бяхме на световно ниво а най-често втори след СССР. От производството на паста за зъби до брой легла за настаняване. И сега е същата безпочвена пропаганда. Най-много зърно от 82г., на-успешният туристически сезон, най-дълги магистрали, най-много прочетени книги от европейски Мин. председател... ааа последното да не се чете !
  Добави Коментар
Зевзек попадна насаме с актриса от филми за възрастни и много голи мъже, шашна ги с реакцията си Шегаджията им се подиграл сериозно, юноша пък опитал да се възползва от Бони на промоция Модел със смущаващо признание: Отказах да правя секс с баскетболна звезда и охраната му се отнесе лошо с мен Тя твърди, че е изоставена на остров
Победителката в "Ергенът" Адриана се пробва в музиката (ВИДЕО) Велчева има талант в пеенето Продават на търг светлинния меч на Дарт Вейдър, цената се очаква да е огромна Ценният артикул предизвиква голям интерес, наддаването ще е голямо
Златно правило - колко време трябва да ни отнема ходенето по малка нужда 21 секунди е прието за най-нормално Как да се отървем от паяците у дома Пускайте прахосмукачка редовно, особено в ъглите и зад мебелите
Майка уби сина си, насече тялото му с брадва и го е укри в бидон Трагедия в Италия За какво служи малкото копче на предпазния колан Основната функция на това интересно дизайнерско решение е доста полезна
Тигър уби работник в зоопарк в чужбина Починалият бе ръководител Разкриха последното желание на трагично загиналата Лаура Далмайер Тя не е искала тялото й да бъде местено при фатален инцидент в планината
Не е за вярване каква заплата получава Осимен в Турция Галатасарай позлати централния нападател Страшно задръстване на пътя Бургас-Созопол "Колеги и колежки, това е в посока Бургас", споделя притеснен гражданин за тапата