Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Откриха новата отоплителна инсталация на училището в Приморско

Лентата бе прерязана от зам.-кмета на Приморско Захарина Неделчева и гостите от Норвегия
Ключови думи: приморско, отоплителна инсталация, училище, норвегия, захарина неделчева, зам.-кмет

С официална церемония беше открита новата отоплителна инсталация, изградена в рамките на  проект „Повишаване на енергийната ефективност на сградата на СОУ „Никола Й. Вапцаров“ – община Приморско“ по Договор № BG04-02-03-013-013. На официалното откриване присъстваха зам. кметът на морската община Захарина Неделчева, секретарят Мария Георгиева, представители на Министерството  на енергетиката, Бьорн Оли - старши съветник към Норвежката дирекция за водни ресурси и енергия(NVE) и Мариана Нителеа - представител на посолството на Кралство Норвегия в Румъния. Проектът е на обща стойност 405 639 лв.

СОУ „Н. Вапцаров“ в Приморско вече може да се похвали с новата си отоплителна инсталация.  Лентата бе прерязана от зам.-кмета на Приморско и гостите от Норвегия. Официалните гости бяха посрещнати по българска традиция с питка и шарена сол, приготвена лично от временно изпълняващата длъжността директор на училището Мариана Казларова, след което на всички бе показана инсталираната нова отоплителна инсталация. Обособеното за нея котелно помещение  е оборудвано от два броя котли на пелети и помещение за складиране на пелетите. На последвалата работна среща в дирекцията бяха коментирани ползите от новата придобивка. Намалени емисии парникови газове и икономия на енергия в резултат от внедрените мерки бяха само част от предимствата, които бяха отчетени. 
Преди реализацията на  проекта котелното помещение на СОУ „Н. Вапцаров” се намираше извън сградата му, което създаваше предпоставка за големи топлинни загуби при преноса на топлинна енергия. Старата отоплителна инсталация бе морално остаряла и енергийно неефективна с котли на течно и твърдо гориво.

8
Коментара по темата
8.
До стоящия до прозореца
01.10.2016 15:17:06
Там ти е мястото! В ъгъла, при наказаните!
7.
Епопея на за-Брадърите
09.09.2016 23:09:13
Здравко, ти ли си вдъхновителя на тази поема? Жената сигурно има цяла стихосбирка посветена на теб. Дай и нещо друго за четене!

"Мое свидно море,моя любов,мой копнеж,знаеш ли ти,колко радост и колко болка ми носиш с години, мое синьо море от детинските дни- до задъхване великолепно......... Дъх на спомени и въпроси? Ще ме галиш ли пак,другото лято???? Ще ме има ли тук до теб и във теб? Болка изпитвам, моя най вярна любов.....и надежда... Че пак ще сме заедно...Със хладната твоя завивка и с моята щастлива усмивка! Море на детството ми. На дните ми топли,море - живот ли си мой, или аз съм капка от теб? Не, не си си отишло.... Идвам....."
6.
Безимен
08.09.2016 16:43:33
Най-обичат да критикуват тези, които си вадят парите лятото в Приморско и зимата отиват да ги харчат в Бургас. Иначе се имат за най-големите приморци. Жалко е, поне си мълчи Здравко, че те знаем.
5.
Стела Артоа
08.09.2016 15:41:05
Chagovec Като чета оставам с убеждението, че част от коментиращите предпочитате да си бяхме останали със старото парно, така ли е ? Ами да махнем всичко ново, защото ще се нуждае от ремонти поддръжка и т.н. Стига не е нужно за всяко нещо да има хора на контра.
4.
Отзвук
08.09.2016 15:35:53
Zdravko Vasilev Важното е по ГЕРБ-ерски да отрежем лентичката!

Люба Желева Молбата за рязане на лентичка бе от страна на официалните гости от Кралство Норвегия

Zdravko Vasilev Люба осигуряването на условия за нормален учебен процес е задължение! Кауза е да се върне поне едно семейство в Приморско заради имиджа на училището. Такива евтини PR акции по никакъв начин не могат да повлияят върху този "продукт". Извинявай за крайното мнение , но когато си се освободил от очаквания и надежди нещата са по-лесни!
3.
на оня до прозореца
07.09.2016 19:06:35
дайте му и на него една минерална вода, че не го свърта на едно място
2.
Браво на новия директор!
07.09.2016 19:05:13
А оня защо седи там до прозорците като изгонен? изолирали го и не го допускат до масата като бял човек
1.
около Приморско
07.09.2016 16:30:58
Вече знам и кой ще доставя пелетите на двойна цена
  Добави Коментар
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си Една жена никога не трябва да се снишава толкова ниско, че да моли за уважение и лоялност Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Разследващите органи изясняват какви са били отношенията между загиналия и тримата арестувани
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Разследващите органи изясняват какви са били отношенията между загиналия и тримата арестувани Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски Кремъл обвини Киев в агресивна заплаха срещу Беларус
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки Много хора вярват, че токсичната им връзка е резултат от собствените им недостатъци Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия Халфът на Арсенал разкри, че се бори с проблем в подколянното сухожилие от началото на годината
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми Ректорът проф. д-р Сотир Сотиров обсъди разработването на съвместни програми и двойни дипломи с президента на ASOMI College of Sciences Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“ Басистът е сред създателите на групата, която оставя следа в българския блус през 90-те години
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата Евростат отчита ръст от 33,9% у нас през май 2026 г. спрямо май 2025 г. Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми Звездата от Top Gear вече шофира по-бавно, ходи повече пеша и яде вегетарианска храна
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете Жертвата е 33-годишният Кайл Беван, който е посегнал на 2-годишно Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна Софийският градски съд е вписал прекратяването с решение от 26 май