"Лудогорец" на крачка от групите на Шампионска лига, „орлетата“ сразиха "Виктория" Пилзен

Не трябва да изпадаме в еуфория, защото ни чака тежък мач в Чехия, каза треньорът на "Лудогорец" Георги Дерменджиев
Ключови думи: Георги Дерменджиев, Лудогорец, Виктория Пилзен, Шампионската лига,

"Лудогорец" направи снощи огромна крачка към второ участие в груповата фаза на Шампионската лига. Тимът от Разград надви с 2:0 "Виктория" Пилзен и взе комфортен аванс преди реванша в Чехия следващия вторник, съобщава бТВ.
Попаденията пред 15 000 зрители на "Васил Левски" отбелязаха Козмин Моци от дузпа и Върджил Мисиджан. Краен успех в плейофа ще гарантира апетитния приход от 14 млн. евро, предвидени в наградния фонд на турнира.
Треньорът на "орлите" Георги Дерменджиев заложи на Стоянов, Минев, Паломино, Моци, Натанаел, Саша, Дяков, Мисиджан, Марселиньо, Вандерсон и Кафу. Българският шампион овладя контрола върху мача от първата минута, но трудно стигаше до чисти ситуации. В 21-ата минута Вандерсон нахлу отляво, но се забави и топката му бе избита. Десетина минути по-късно Мисиджан стреля опасно след корнер, но вратарят на гостите Козачик се справи.
След почивката футболистите на "Лудогорец" се хвърлиха в атака и още в 50-ата минута Джонатан Кафу бе повален в наказателното поле, а Козмин Моци бе точен от бялата точка. В 64-ата минута резултатът вече бе 2:0, след като Мисиджан се възползва от пас на Марселиньо и опъна мрежата с плътен удар отблизо.
В последните минути "Виктория" опита натиск в търсене на скъпоценен гол на чужд терен. Вместо това влезлият като резерва Клаудио Кешеру направи непростим пропуск, като от три метра не успя да уцели вратата с глава.
Треньорът на "Лудогорец" Георги Дерменджиев бе крайно премерен в изказването си след убедителната победа с 2:0.
"Не трябва да изпадаме в еуфория. Нека бъдем реалисти - чака ни тежък мач. Казвал съм много пъти, че 2:0 е коварен резултат. Ако получиш гол, става опасно", подчерта специалистът пред камерата на бТВ.
Капитанът на "Лудогорец" Светослав Дяков пък каза, че вече сме фаворити. "Колкото сме близо, толкова сме и далеч. Първата част я спечелихме, но ни чака тежък реванш. Всички знаят какъв треньор е Георги Дерменджиев, фактите говорят сами", каза още халфът.