Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Квартет „Захир” пя любимата песен на Васил Левски в родната му къща

Левски е дал живота си за България и ние трябва да се гордеем с него, казаха квартет „Захир” преди да изпят любимата песен на Апостола „Искам, мамо, да те видя”
Ключови думи: Квартет, Захир, Васил Левски, Дора Чаушева, Даниел Богдански, Апостола на свободата,

Квартет „Захир” изпя любимата песен на Васил Левски „Искам, мамо, да те видя” в родната му къща в Карлово. Пред камерата на бТВ разкошни момичета, които познаваме от „България търси талант“, споделиха, че се гордеят с делото на Апостола.
Директорът на къщата-музей на Левски Дора Чаушева пък заяви, че той идва на бял свят точно преди 179 години в момент, в който Карлово е процъфтяващ търговски център, в който се развива и активна просветителска дейност.
„Апостолът на българската свобода се ражда в този красив подбалкански град. Тогава е бил цветущ занаятчийски център с предприемчиво население и безброй просветители. В семейството на Гина и Иван Кунчеви Левски получава първите си уроци по родолюбие. Двамата са наследници на два големи карловски рода – Караивановци, от който произхожда Гина и Кунчеви – на Иван. С неговите братя и сестри – Христо, Петър, Яна и Мария минава детството на Апостола“, разказва Чаушева.
Родната къща на Апостола е запазена. Директорката на музея показа зимника, в който в студените зимни дни бабата на Васил Левски е събирала своите внуци и им е разказвала приказки за български войводи, за хайдути, а майка му Гина пък е била прочута със своите песни.
„Бащата на Васил Левски е бил изключително почтен човек. Той много е държал неговите деца да получат добро образование. Самият той е бил спомоществовател на някои от изданията на Райно Попович“, добавя Дора Чаушева.
Пред камерата на бТВ застана и Даниел Богдански, който тази година ще получи наградата на комитет „Васил Левски” за филми за българския дух. Той сподели, че това, което го е подтикнало, е апатията, в която се намираме и най-вече инертността, която е обзела младите хора.
„Преди една година и аз се чувствах апатичен. Бях загубил този български дух и затова смятах, че е време да направя нещо, което ми е по силите, за да противодействам на апатията. Така започнах поредицата „Да си върнем българския дух“. Много млади хора се вдъхновяват от Левски. Много младежи идват от чужбина, за да правят филми за родината ни“, каза още  Богдански.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА:

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Как да приготвим бързи и лесни шоколадови бисквити - рецепта Чуден десерт Водата свършва - кои първи ще платят цената Според данни на Европейската комисия водният стрес вече засяга около 30% от населението на ЕС
Каква е идеалната кариера за всяка зодия Как астрологията може да ви помогне да откриете най-добрата професия за вашите таланти Горивата в Германия поевтиняват, вижте цените В Мюнхен литър E10 е значително по-нисък от 2 евро в повечето бензиностанции
Иван Демерджиев: Ние ще накараме институциите да заработят и да спазват стриктно закона Прогресивна България“ е политическа сила, коята има намерението да приключи модела на отдавна изтеклите мандати в съдебната система, на нетърпимото положение, на което сме свидетели днес, обяви Демерджиев Какво крие МВР за катастрофата в Ботевград Контролът от страна на МВР е фокусиран главно върху скоростните режими, което ние намираме за крайно недостатъчно и неефективно, написа Диана Русинова 
Как да приготвим агнешки котлети с мед и горчица: Лесна рецепта за празнична трапеза Елегантна гозба Работници на протест, искат 13-а и 14-а заплата Действията се случват точно до България
Кошмар за Йокич в НБА Звездата напуска плейофите с Денвър след разочарование в Минесота Арестуваха известна турска актриса за наркотици Ханде Ерчел долетя в Турция от Лондон и веднага беше задържана от полицията на летището
Съдбовни промени за 3 зодии през май За някои зодиакални знаци това ще е време за активни действия и нови възможности, докато за други ще бъде период на размисъл, почивка и внимателни решения Слави Василев: Дневният ред ще го ръководим ние и другите ще се съобразят с това "Продължаваме промяната" и "Демократична България" са естественият партньор за диалог за промени в съдебната система, каза той