Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Румяна Бъчварова разкри къде може да ударят терористите

Румяна Бъчварова
Ключови думи:

Засилени са мерките за сигурност по летищата и транспортните обекти, тъй като сме преценили, че там е съсредоточен основният риск от терористична заплаха. Това каза ред журналисти в парламента вицепремиерът и министър на вътрешните работи Румяна Бъчварова, съобщи Агенция „Фокус”.
По думите й по време на закритото съвместно заседание на парламентарните комисии по вътрешна сигурност и обществен ред и контрол над службите за сигурност, прилагането и използването на специалните разузнавателни средства и достъпа до данните по Закона за електронните съобщения народните представители са били информирани за плана от мерки, по който работят службите за сигурност и МВР.

„Той е разработен в края на миналата и началото на тази година и е приет с решение на МС. Към момента всички действия, които се изпълняват са по този план”, обясни тя.

По думите й това е постижение, защото справянето с тази ситуация не е просто предприемане на мерки, а създаване на система, при която всички институции и нива да работят и знаят какви са им отговорностите при определените нива на заплаха. Тя посочи, че на заседанието не са набелязвали конкретни мерки. Бъчварова заяви, че няма непосредствена заплаха, нито има конкретни сигнали.

„Ние действаме по логиката, че в относителна географска близост има усложняване на ситуацията на сигурността и за това активизираме част от мерките”, заяви тя. По думите й концентрацията и готовността на полицията на Летище „София” може да продължи в зависимост от оценката на заплахите. „Това ниво на готовност, специално на летищата, е много продължително. Преценили сме, че там е съсредоточен основния риск и там действаме като по-висока степен на заплаха”, заяви още тя. По думите й засилени са мерките за сигурност и при транспортните обекти.
1
Коментара по темата
1.
!!!!!
30.06.2016 18:55:32
Лъжиииииии
  Добави Коментар
Полудяха ли германците или те дойдоха - има 14 хил. сигнала за НЛО Небето над Германия предизвика невиждан интерес, но експертите имат земно обяснение за огромната част от загадъчните светлини Абитуриенти, проверете осигуровките си! Завършилите училище, които още не работят и чакат началото на следването си, сами покриват здравните си вноски в периода между двата статута
Над 1 млн. души евакуирани в Китай, тайфунът "Долфин" удари с ветрове до 151 км/ч Стихията достигна провинция Чжъцзян, затвори транспортни връзки и повиши риска от наводнения и свлачища В пет български общини няма нито една медицинска сестра Опан, Трекляно, Копривщица, Дългопол и Ковачевци са останали без нито един специалист по здравни грижи, а в други 104 общини работят най-много по десет
Хиляди българи в Гърция с важно предупреждение: Red Code за пожари, вятърът стига до 9 бофорта Атика, Крит, Цикладите и редица егейски острови са сред рисковите райони, извънредната готовност остава в сила и в понеделник Яйца полетяха по Албин Курти в парламента на Косово (ВИДЕО) Опозиционната депутатка Тиме Кадрияй атакува премиера в оставка след поредно искане за отсрочка на заседанието
Кошмар на АМ Тракия: Катастрофи и аварирали коли направиха километрична тапа между Нова и Стара Загора Колоните се движат с едва няколко километра в час, полиция регулира трафика, няма данни за тежко пострадали Костадинов: Казахме първи, че дронът край Кардам е украински Лидерът на Възраждане говори за акт на агресия, докато Министерството на отбраната не открива данни за преднамерена атака срещу България
Левски излетя за Казахстан с огромния Airbus, който вози ЦСКА до Баку Сините наеха Airbus A330-203 за дългия чартърен полет до Туркестан преди решителния реванш с Кайрат 1,3 тона кетамин за 100 млн. евро откриха на кораб край Индонезия 65 чувала с дрога били скрити на борда, службите следели кораба още от февруари
Как живее Роман Абрамович след Челси: Турция, суперяхти и край на футболните вечери 59-годишният милиардер почти изчезна от публичността, състоянието му остава около 9,3 млрд. долара, а Великобритания се готви за съдебна битка за £2,5 млрд. Месец преди убийството на Георги Кузев: Двама от обвиняемите заснели друг "нощен лов" в Пловдив В иззет телефон разследващите открили клип как момчетата преследват мъж, когото определили като наркоман, а обяснението им било, че вършат работата на държавата