Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Нефтохимик атакува Висшата лига с бургаски таланти, обещават евротурнири до 3 години

Досегашният собственик Павел Бошнаков (вляво) джироса 51 % от акциите на Община Бургас
Ключови думи: нефтохимик, димитър николов, павел бошнаков, акции, клуб, пламен михов, димчо ненов, ганчо евтимов, тодор киселичков, община бургас, висша лига, дюш, бфс, европейски турнири, флагман
На официална пресконференция при голям интерес от представители на медиите и фенове собственикът на Нефтохимик Павел Бошнаков прехвърли 51 % от акциите на футболния клуб на Община Бургас.

На брифинга беше представено и новото ръководство на "зелените". Начело на "шейховете" застава Пламен Михов, който досега отговаряше за детско-юношеския футбол в БФС. Той обяви, че старши-треньор на Нафтата остава Димчо Ненов. Негови помощници ще бъдат легендите Ганчо Евтимов и Тодор Киселичков.

Новият изпълнителен директор отбеляза, че въпреки трудната ситуация отборът ще се представи достойно в новата Висша лига на България и до 3 години ще атакува европейските турнири.

„Голяма заслуга за участието ни във Висшата лига има господин Димитър Николов. Предизвикателството пред нас е изключително голямо. Трябва да сглобим боеспособен отбор в рамките на около седмица. 75 % от играчите ще бъдат местни таланти. През първата година целта ни ще бъде оставане в първенството и създаване на ДЮШ със здрави основи, а не нещо краткотрайно. Надявам се добрите времена за нас ще се върнат. През втората година ще се опитаме да привлечем по-сериозни състезатели и да надграждаме. Вече през третата година ще гоним европейските турнири и Лига Европа. Убеден съм, че ще съберем най-добрите таланти на Бургас”, каза Пламен Михов. Той добави, че в школата няма да се искат такси от децата.

Брифингът се проведе при сериозен интерес от страна на медии и бургазлии

Кметът Димитър Николов заяви, че ще се търсят спонсори на отбора. „Предоставяме втория етаж на спортния комплекс „Изгрев” за административни нужди. В момента нямаме голям мажоритарен спонсор. Надявам се повече бургаски фирми да се включат в издръжката на Нефтохимик. Ние ще продължим да помагаме, както досега, но не можем да гарантираме сериозни средства. Ще бъдем стриктни по отношение на финансовата политика. Разчитаме много и на феновете. Те имат 10 % от капитала на дружеството”, обяви бургаският градоначалник.
15
Коментара по темата
15.
Бс
10.06.2016 14:04:08
Олеле Боже,ся си е...а майката.ЦСКА, пази се...
14.
Бате Дич
08.06.2016 22:49:18
Без нови класни попълнения и нов доказан треньор изпадаме, или в най-добрия случай бараж. С тези татуирани"Футболисти" пак ще ни бият като тъпан.Какви глупости се дрънкат за евротурнири,ако останем в групата ще е чудо.
13.
2 ZVEZDI LIPSVATTTTT
08.06.2016 19:27:29
Abee za6to Kirqkov i Erolin4o NE sa v proekta?Kakva zagubaaa bez tqh futbola v Burgas e OBRE4ENNNN!
12.
Той
08.06.2016 17:36:09
Става нещо много хубаво за Бургас и региона.
Висша лига с елитни отбори ще гледаме.
Догодина супер зала..с ветовна лека атлетика
И така..
11.
селскохимик
08.06.2016 17:12:14
нищо не става от този изкуствен отбор те са първите сигурни изпадащи
10.
Петър Кацаров
08.06.2016 16:58:49
Когато Пламен Михов преди няколко години беше шеф на ДЮШ на Черноморец и Нефтохимик, отборите бяха медалисти в прочети всички възрастови групи.Ако в действителност ръководството на отбора иска за в бъдеще гръбнакът на Нефтохимик да е изграден от собствени юноши,то точно Михов е човекът,който може да осъществи това.
9.
Uk
08.06.2016 16:16:34
Флагман защо не писахте днес за речта на Пленелиев? Вие не сте ли Българи? Или май Лукойл ще ви спрат паричките. (Тровете ни, тровете ни.)
8.
сашко
08.06.2016 16:13:12
Хората с костюми тоз цървул Луков с тениска.
7.
Моу
08.06.2016 15:44:05
Фен съм на Нефтохимик от малък, когато биехме Левски с 3-4 гола разлика...помня колко трудно бе създаден този отбор тогава и колко време му трябваше да се докаже в елита...разликата обаче е , че тогава имаше добър ръководител, като Порточанов (какъвто и да е като човек) и добър треньор, като младия и не толкова мислещ за комисионни Херо...съжалявам, но това сега е обречено на грандиозен провал
6.
xxx
08.06.2016 14:59:59
tezi mom4eta izgubiha ma4 s liteks s razgromqva6 rezultat edvam se spasiha ot izpadane v mnogo po leka konkurenciq v B grupa prosto mi nastrahva kosata kato si pomislq kakvi unijeniq ni o4akvat na lazur nikolov trqbva da rasbere 4e bez lukoil v burgas ne vazmojen silen otbor osven ako ne stane 4udo i doide sponsora na ludogorec
5.
Бургазлия
08.06.2016 14:59:06
Тъпанари, след 3 години ще фалира и той и общината...
4.
Хаха
08.06.2016 14:47:23
Тия са легенди като бисер иванов.баси бастуните.легенди в тяхният блок..
3.
bs
08.06.2016 14:35:39
Подкрепям *1* за мнението.С горчивина сподилям,че с този игрови и финансов потенциал ще ги думкат като тъпани.Никой от по-умерените зрители няма да се завърне на стадиона,за да гледа резултати от 0-4,0-5 или от сорта!
2.
Be es
08.06.2016 14:30:28
Стига с този песимизъм бе пич заразно е, кезона още не е почнал ти ми говориш за изпадане, глупости не ми се четат. Единствено не ми харесва името Михов. Димо Ненов е много провилен избор най-добрия бургаски треньор от новото време според мен. Всичко друго е Ок! Само Нафта!
1.
Az
08.06.2016 14:09:13
Колкото и да ми е тъжно и да не ми се иска, този проект е пълен смях и ще завърши катастрофално. Ръководител на отбора става човек гонен и от двата бургаски клуба за скандали свързани с взимане на пари под масата. Нищо против и Димчо, но опита му в "А" група е повече от скромен и противоречив. А прокламираната политика за т.нар. "бургаски таланти" е измислена от някой популист, който е прекалено далеч от футбола. Нито Гошо Костадинов ще дойде от Левски тук, нито Терзиев ще се върне от Лудогорец, нито Гамаков. Останалите ритат в Несебър, Поморие и Созопол, че и договори си имат. Каква точно цел може да гоним с тези кадри не знам, но със сигурност сме кандидат номер едно за изпадане.
  Добави Коментар
Доналд Тръмп: Спокойно, подписваме мира с Иран до няколко часа Тръмп направи коментарите в интервю за Трей Йингст от Fox News, който предупреди, че Иран многократно се е отказвал от преговорите в последния момент Ново строителство срещу панелки: Големият сблъсък на имотния пазар у нас Строители и адвокати кръстосаха шпаги за качеството на съвременните кутийки и реалните цени на квадратен метър
С много емоции и зрелищни мачове приключи големият футболен уикенд в Приморско Новото модерно съоръжение в двора на СУ „Никола Й. Вапцаров“ посрещна бъдещите спортни звезди от набор 2015 Километрично задръстване по АМ "Тракия" в посока Пловдив заради продължаващите ремонти Колоната се движи бавно почти до края на стеснения участък
Цените на Световното - 14,99 долара за 1 бира, вода - 5,99 долара, паркинг - 20 долара Феновете недоволстват от скъпотията на Мондиала  Uber в Пхенян и BMW по улиците: Как Северна Корея се превърна в неочакван икономически хит Смартфони, QR-кодове и луксозни имоти заличиха ефекта от западните санкции под диктовката на Ким Чен Ун
Илюзия за милиарди: Как Brexit сви британската икономика и загроби растежа Десетилетие след съдбовния вот експертите са единодушни – Обединеното кралство е трайно по-бедно извън Европейския съюз Куриозен инцидент в Пловдив: Шофьор забрави пистолета и отнесе колонка на метанстанция Произшествието на „Пещерско шосе“ се размина без изтичане на опасен газ и пострадали благодарение на бърза реакция
Доналд Тръмп се скара на Израел заради атаката срещу Ливан „Нападението срещу Бейрут тази сутрин не трябваше да се случва, особено в специален ден, когато сме толкова близо до мирно споразумение с Иран. Израел има право да се защитава от заплахи, но атаката, на която отговаряше, беше много малка и безсмислена, никой не беше пострадал, ранен или убит и не трябваше да нарушава този важен процес“, написа Тръмп Скритата схема „Баба Алино“: Бойко Рашков осветли дубайска връзка, наркотрафик и разследване за милиони На преден план изплува фигурата на Олег Невзоров и неговата дейност, която според Рашков отдавна е надхвърлила границите на обикновено незаконно строителство
Оръжия и списъци с проститутки: Какво откри МВР при зрелищната акция срещу „Калашниците“ Времето на тези групи като "Калашниците" приключи, действаме безкомпромисно, обявиха от МВР МВР удари „Калашниците“ при зрелищна акция Държавата си влиза във функциите. Недосегаеми няма. Анклави - също, обяви вътрешният министър