Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Регистрират каруците в Средец, за да спрат циганските набези в земеделски земи

Съветниците единодушно приеха промените в Наредбата за опазване на обществения ред
Ключови думи: каруци, цигански набези, кражби, земеделски земи, регистрация, общински съвет, докладна, кмет, Иван Жабов, опазване на обществения ред, промени, наредба, капиталова програма, Средец, Флагман
Земеделски производители от Средец се оплакаха от наглите цигански набези. Мургавите нахлували на талази, опосквали земята им и за броени минути извозвали откраднатото с каруци. Това стана ясно от входирана докладна на кмета на ГЕРБ Иван Жабов.

За да спре тази порочна практика, градоначалникът предложи промяна в Наредбата за опазване на обществения ред. Тя касае регистрацията на превозни средства с животинска тяга. Очаквано предложението бе прието с пълно мнозинство от съветниците.

Каруците вече задължително ще се регистрират в общинска администрация в 14-дневен срок от придобиването им. На всяко регистрирано превозно средство ще се издава талон, който трябва да се постави встрани на каруците. Каната с регистрационен номер, издадена на едно превозно средство и поставена на друго, ще води до санкции за нарушителите.

Общинският съвет прие и предложените промени в капиталовата програма за 2016 г. (ВИЖ ОЩЕ ТУК)
5
Коментара по темата
5.
Наивници
30.05.2016 11:30:51
Наистина ли някой си мисли че това ще промени нещо!?!
4.
====
30.05.2016 10:30:17
Ами останалите общини отдавна го направиха. Пак открихме топлата вода!?
3.
Зевс
30.05.2016 07:12:00
Браво на кмета да го последват и останалите общини.
2.
при болни стави
29.05.2016 20:22:20
Ами като си ги хрантути и обгрижва ще се многат и плодят циганите. В този град циганите вече са мнозинство. Само вижте колко са българчетата в училището и колко са циганетата.А са нагли и мръсни лъжци
1.
..
29.05.2016 20:09:48
Поне като е мизерия да е някак по европейски
  Добави Коментар
Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова За да публикува първите й стихове в „Родна реч“, се наложило да излъже, че седмокласничката е в осми клас Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“ Едни от най-обичаните и харизматични български актьори пристигат в морския град за хитовия спектакъл, носител на четири награди „Молиер“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита! След поредицата от черни хроники по аутобаните у нас, специалисти настояват за кардинална промяна на пътната инфраструктура и замяна на компрометираните огради с бетонни блокове 73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“ Оръжието било укрито в кабината и в шкаф на полуремаркето
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста Инцидентът стана преди няколко дни София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г. Заложени са инвестиции за изграждане и обновяване на детски градини, училища, пътна инфраструктура, паркове
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си Разследващите проверяват дали мъжът е опитал да прикрие следите след смъртта на Юлиян и Даниела Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна Министърът на отбраната Виктор Хренин предупреди за нарастващ натиск върху Минск
Голям астероид преминава близо до Земята в събота Обектът няма да застраши планетата, но ще може да се наблюдава с телескопи и мощни бинокли Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър В момента в клуба тече подготовка за две състезания в Япония
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни На 27 юни още от ранната вечер любителите на музиката ще могат да изберат между няколко различни събития Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни МВР закрива "паразитно звено", част от пенсионерите в системата ще бъдат освободени