Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Празнуваме Деня на писмеността и просветата с тържества и шествия

На много места в страната ще има тържества, шествия и церемонии в чест на празника на буквите.
Ключови думи: българската просвета и култура, славянската писменост, буквите, празник, шествие, тържества,

България отбелязва Деня на българската просвета и култура и славянската писменост. На много места в страната ще има тържества, шествия и церемонии в чест на празника на буквите.
Патриарх Неофит ще отслужи празничен молебен в чест на светите братя Кирил и Методий от 10 часа в патриаршеската катедрала „Св. Александър Невски“, съобщава бТВ.
По традиция кметът на София и министърът на образованието ще оглавят празничното общоградско шествие, следвани от министри, официални лица, културни дейци и учители, ученици и граждани.
В Бургас празничното шествие пък ще започне в 10.30 часа. То започва от площад „Тройката“, ще премине през главната улица „Александровска” и ще стигне до Морското казино, където в 11 часа започва празничният концерт. Пред сградата на общината в 12 ч. ще бъде даден старт на още един празничен концерт - „Фолклорна палитра“.
В 11 часа в столицата започва официалната церемония пред паметника на светите братя. Програмата включва тържествен водосвет и изпълнение на хора на Националното музикално училище „Любомир Пипков”.
Слова ще произнесат президентът Росен Плевнелиев, кметът Йорданка Фандъкова, главният уредник на къща-музей „Иван Вазов” – Мирела Иванова.
Гвардейци венценосци ще поднесат венци и цветя от името на официалните лица. Националната гвардейска част и Представителният гвардейски духов оркестър ще изпълнят тържествения ритуал.
От 18.30 ч. в Националния исторически музей в столицата президентът ще даде традиционния прием по случай Деня на славянската просвета и култура и на славянската писменост.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
От кои зодии са най-верните приятели Как различните зодиакални знаци показват своята преданост, според астролози Пролетна супа със зеленчуци: Лека и свежа рецепта за новия сезон Как да приготвите лесна пролетна супа със сезонни зеленчуци
Зодиите с най-голямо чувство за хумор Как зодиите използват хумора Как да премахнете миризми от килими и мебели Ефективни методи
Д-р Атанас Атанасов оглави агенция „Медицински надзор“ Той ще работи за дигитализацията на регистъра на чакащите за трансплантация и за подобряване на взаимодействието между лечебните заведения Вкусна паста с кисело мляко по турска рецепта, която взриви интернет Комбинацията от кисело мляко, чесън, подправено месо и ароматно масло с червен пипер създава невероятно богат вкус
НАТО разширява противоракетната отбрана в Турция Алиансът вече е разположил система за противоракетна отбрана в Източна Турция за защита на радар за ранно предупреждение, който следи ракетната активност в Близкия изток Община Бургас ще ремонтира Центъра за временно настаняване Администрацията ще подготви проектно предложение за кандидатстване пред Фонд „Социална закрила“
Благотворителна вечер в ДГ „Раковина“ събра 500 евро за каузата на Бела от Варна Събитието събра малки таланти, които показаха своите умения в различни области на изкуствата Бизнесът у нас ще плаща утре с близо 24% по-евтин ток в сравнение с днес Това сочат данни на Българската независима енергийна борса
Рекордни жеги през март: „Топлинен купол“ ще обхване милиони – лятото идва преждевременно Необичайните жеги през ранната пролет могат да доведат до редица здравословни проблеми С тази рецепта козунакът на Великден винаги се получава перфектен и на конци! Пробвате ли тази рецепта няма да съжалявате