Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Арестуваха каналджии, преджобили мигранти край Средец

Ключови думи:
Гранични полицаи от Елхово задържаха група каналджии, ограбили нелегални мигранти. При проверка в района на с. Факия, община Средец граничарите се натъкнали на турско семейство, което нямало регистрирано влизане в страната.

Униформените разкрили, че семейството – мъж, жена, момиче и момче, били преведени незаконно през границата от каналджии. Това станало в района на с. Горно Ябълково, съобщиха от пресцентъра на МВР, цитирани от Блиц.

Турските граждани разказали на полицаите, че непосредствено след границата те платили на водачите уговорената сума за нелегалното преминаване. Веднага след това обаче към каналджиите се присъединили още няколко мъже. Те нападнали турското семейство и го ограбили. Отнели им мобилни телефони и всичките им пари. По думите на потърпевшите става въпрос за доста голяма сума.

Незабавно е проведена гранично-полицейска операция в района на село Факия. В гориста местност граничарите задържали шестима мъже. Те са от района на град Средец и от Сливенска област.

У тях са намерени мобилен телефон на турското семейство и част от ограбените пари. Шестимата нападатели са задържани в ГПУ-Средец. Образувани са три досъдебни производства – за грабеж, каналджийство и незаконно преминаване на границата. Уведомена е прокуратурата. Работата по случая продължава.

Вчера граничари от Елхово са задържали и друг каналджия край село Голям Дервент.
35-годишният мъж от Търговище превозвал 22 незаконни имигранти без документи. Чужденците се представили за сирийци. Уведомена е районната прокуратура.

През изминалото денонощие са предотвратени общо 8 опита за нелегално преминаване на българо-турската граница на 170 незаконни имигранти край Свиленград, Малко Търново и Средец.
9
Коментара по темата
9.
Pff
08.05.2016 02:14:17
A mechkov kufteto i gosho naglia oshte kolko shte gi pazite dokato plashtat li perata poprechi na staria si shef mechkov i izbraha nego a naglia oshte vkarva i prodava bqlo i heroin
8.
eeeeee
08.05.2016 02:11:56
Ейй кофти Перата ги изтърва тия турци с пълни джобове.Сигурно сега се превива в леглото от яд и завист!
7.
Ami ti kurti
07.05.2016 18:44:46
Kaji mi ti kakvo gi pravi6e I kolko izgarbi ai ti si polu4i zaslujenoto Sega Te sa nared
6.
КУРТИ
07.05.2016 16:05:57
КАНАЛДЖИИ ПРЕДЖОБЕЛИ.......КАНАЛДЖИИ.......НА ГРАНИЦАТА СТАВА ВСЕ ПО СМЕШНО ......И ТЪЖНО .......
5.
пешо кура
07.05.2016 16:00:30
ТЕ ЗАЩО МИНАВАТ НЕЗАКОННО В ТУРЦИЯ НЯМА ВОЙНА
4.
Тюркменбаши Ниязов
07.05.2016 15:04:58
От какво бягат турците,след като в Турция няма война?
3.
TURSKO SEMEISTVO
07.05.2016 14:19:54
DEMEK, PAKISTANZI S NOVI, NOVINICHKI TURSKI PASPORTI KAKTO VECHE BEH PREDVIDIL PO RANO.
KAT SA S TURSKI PASPIRTI KVOVDIRIAT PO DERETATA? AMI NE SE KACHAT NA BUSA?
BASI DARJAVATA, BASI ZAKONITE, BASI KOLKO SME TAPI I NIE...
2.
Перата
07.05.2016 14:10:31
кви каналджии ве, тва са патриоти!утре събирам олигофрените и идвам да протестираме
1.
топ
07.05.2016 13:59:41
в туркията първо ги джобят после ги обиждат нежно от зад ( демек виза ) и ги пускат за Абсурдистан. визовия режим още е в сила. след промяната ще ги обиждат по два пъти ( демек шенгенска виза )
  Добави Коментар
Класическите пържени кюфтета стават сочни отвътре и хрупкави отвън с тайната на баба Перфектни са за гарнитура с картофено пюре, салата или топъл хляб Тя е бременна с 12-тото си дете, а дъщеря й с първото Бебе номер 12 на Никол всъщност ще бъде леля или чичо на бебето на Меган, въпреки че ще бъдат на една и съща възраст
Температурата в Москва падна под -20 градуса Снежната покривка в руската столица е намаляла вчера с един сантиметър Попфолк певицата Андреа открива нова творческа страница като художник Изпълнителката подготвя изложба в галерия на жълтите павета по повод 20 години на сцена
Тревога за инвеститорите - цената на златото спадна рязко Цената на благородния метал отбеляза една от най-силните си корекции от над десетилетие насам Гърция затяга контрола за имоти заради турски схеми през България Атина разглежда покупките на недвижими имоти в Еврос като въпрос на национална сигурност
Страхотен бутер сладкиш с боровинки и крема сирене за съботния ден Бърз домашен десерт с минимални усилия и максимален ефект Оставаме си най-нещастните в ЕС, според световните класации България е на 85-о място в света по индекс на щастие и заема последната позиция в Европейския съюз
България изпреварва Сърбия по военна мощ, но остава зад Турция и Румъния Страната ни заема 62-ро място в света според индекса Global Firepower за 2025 г. Само 5 български университета влизат в класацията Times Higher Education 2026 Софийският университет е единственият български ВУЗ, класиран в седем предметни области на Times Higher Education
Бившата на Джизъса с чанта за 20 бона: Бъбрека си да беше продал, пак нямаше да ми осигури този живот! Тя не пропусна да метне саркастичен коментар към бившия си съпруг Лорд Минчев се изгаври с Азис: Тази година булка, догодина - люлка Време е да се помисли за име на бебето, което да обединява тази интернационална любов