Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Средец се подмладява, търсят педиатри

Общинският съветник д-р Николай Танчев не остана доволен от отчета на болницата за 2015 г.
Ключови думи: медицински център, лечебно заведение, лекари, педиатър, подмладяване, население, роми, общински съвет, отчет, Средец, Николай Танчев, ГЕРБ, Милчо Георгиев, Флагман
Населението на Община Средец расте, а не се топи, противно на общоприетите схващания. Това стана ясно от отчета на управителя на Медицинския център д-р Милчо Георгиев.

На последната сесия на местния парламент д-р Георгиев изтъкна, че от 5684 извършени прегледа, повече от половината са в педиатричен кабинет. Съотношението е характерно за градове с бързоразвиващите се градове, а не за малки населени места като Средец. Заради това и д-р Георгиев анонсира, че търси да назначи още един педиатър. Досегашните не смогвали.

Запознати шушукаха в коларите на Общината, че подмладяването е главно сред ромското население. А българите в странджанския град застаряват значително. „Има млади хора, но са много малко. Ако така се топим, скоро след като умрем, в Средец ще останат само ромите“, каза пред Флагман.бг общински съветник, запознат добре с демографските проблеми на Община Средец.

Отчетът на поликлиниката в странджаския град не беше посрещнат особено радушно от съветниците. Здравното заведение хем се хвали, че е много натоварено, хем приходите намаляват. (ВИЖ ТУК)

„Искам да знам какво предвиждате, за да оптимизирате структурата на болницата през тази година. Трябва по-активно да се търсят специалисти. Разбирам, че повечето лекари работят на две места, но това не е оправдание. Необходим ни е и очен лекар, за да се вдигне оборотът на Медицинския център”, каза общинският съветник от ГЕРБ д-р Николай Танчев.
11
Коментара по темата
11.
симо
05.05.2016 17:41:35
Няма да е лошо да включат точка в дневния ред,която засяга застроените междублокови пространства със всевъзможни бараки,кокошарници,кучкарници,градинки,лозенца и др. Освен,че развалят и без това не до там красивата гледка,не плащат данък за това. Защо за гараж плащаме,а за такива присвоени терени ,които са в пъти по-големи не? Пример-"Преображенска" бл.13 и 14 ,както и повината борова горичка до която вече не може да се отиде заради загражденията. При това забележете насажденията са трайни-лозя,асми,чардаци,овошки......Нека общината или службата ,която отговаря за това си свърши работата,а да не сърдят,когато избирателите им искат нещо от тях,за което са длъжни и да не си клатят краката по цял ден .
10.
МАНГАЛКА ОТ ГРУДОВО
01.05.2016 11:22:32
НЕ НИ ТРЯБВАТ ПЕДИАТРИ АЗ ГИ РАЖДАМ НА ИШЛЕМЕ В КЪЩИ,ВСЕ 5-6 ЩЕ ОЦЕЛЕЯТ
9.
морски бряг
01.05.2016 08:11:25
Не спорете за дрехи, външен вид , а прозрете простата истина-Средец вече е цигански град.Две детски градини пълни изключително с мангали и две, в които има и цигани. За СОУ'то думи нямам-90% сигурно са цигани.
8.
Izvod
30.04.2016 21:42:51
Tova 4e imate skapi parcali i sto kilograma grim i ste perxedroleni ne vi pravi 4oveci ! 6om ni6o nymate v glavata ! jalki sa6estva i jivota spira do tuk klukarstva zavis i zloba selo selo
7.
Jalko
30.04.2016 21:38:28
Samo TAPACI GLUPACI I ELEMENTARNI PROSTI XORA SA OSTANALI VAV VAHETO SELO :p Poklon pred sposobniy kadaren Dr Ta4ev ! Dano ima oHe mnogo takiva kato nego koito da milryt za tozi grad !
6.
Споко
30.04.2016 21:16:53
Ромите ще ги пратим у големото село
5.
!!!
30.04.2016 20:40:03
Какво се присмивате на един умен и кадърен доктор,то Вие като сте се гримирали и накиприли,мислите,че сте нещо повече.В главите Ви няма нищо,прости , тъпи и неграмотни,които две смислени изречения не можете да съчините!
4.
ваше момче грудовче
30.04.2016 20:38:18
номер пет ми е дрескода, опс-дрепкода
3.
Eeeee
30.04.2016 20:08:27
Sega za obleklo nyma da govorim da ne zabravyme G Val4ev s pleteniy pulover za gorata :) ot vtora upotreba ot pazara
2.
наше момче грудовче
30.04.2016 17:57:48
тоя за за костюм и вратовръзка не изкара ли
ако и докторлъкът му е такъв
аз на мач ходя по
поне я има номер пет да ми е вяра в бъдещето-фешън, стил и финес
1.
Истината
30.04.2016 17:18:16
Интегрирайте ромите до време иначе лошо ви си пише.
  Добави Коментар
КФН прогнозира почти двойна втора пенсия с новите мултифондове Реформата във втория пенсионен стълб може да увеличи допълващата пенсия от 12 на около 21 процента от последната заплата Млади таланти влизат в майсторските класове на фестивала „Солисими“ Обученията събират млади инструменталисти и утвърдени музиканти от международната сцена и се провеждат в Националното училище за музикално и сценично изкуство „Проф. Панчо Владигеров“
Хотелите в Банско наполовина празни след масови откази на израелски туристи Хотелиерите отчитат сериозни загуби след отмяна на резервации заради напрежението в Близкия изток Нов скок на цените: Потребителската кошница достигна 58 евро Най-сериозно поскъпване се наблюдава при част от пресните зеленчуци
Водолеите под силно напрежение между 15 и 27 март Антарес и Алдебаран активират кармични уроци и поставят на изпитание приятелствата и любовта Втора голяма международна победа за България на яхт клуб „Черноморец Бургас“ Александра Лукоянова спечели първата регата от веригата „ЕвроИлка Къп“
Арестуваха ямболия за изготвяне на фалшиви документи При акция на ГДБОП са открити печати, холограми, бланки и марихуана Eто кои влизат в коалицията на Румен Радев Сред водачите са бивши министри, спортисти, общественици и предприемачи
Идва ли краят на евтините стоки от Shein, Temu и AliExpress? ЕС въвежда мито от 3 евро за малки пратки от Китай, българите поръчват ударно преди новите правила Стефка Костадинова влиза в политиката с ДПС Олимпийската шампионка ще се кандидатира за депутат и напуска поста председател на БОК
62 % от българите имат проблем със съня, а всеки четвърти хърка Близо половината българи стават преди 06:30, а липсата на качествен сън струва на икономиката до 4,4 млрд. евро годишно Израел: Знаем къде е Моджтаба Хаменей Хаменей беше ранен при американско-израелски удари и не е бил виждан публично от началото на войната, което доведе до бурни спекулации за състоянието му