НИМХ: Максималните температури ще са между минус 5° и 0°, валежите ще продължат
17 Януари 2016, Неделя, 12:10 ч.
Ще духа силен, по северното крайбрежие на моменти и до бурен север-североизточен вятър
С преминаването на средиземноморския циклон валежите ще продължат, ще бъдат предимно от сняг, в югоизточните райони – от дъжд. Снежната покривка ще се увеличава. Вятърът ще бъде от север – североизток и ще бъде умерен, в Източна България - силен, по морския бряг временно и бурен. В Добруджа и Лудогорието, както и по планинските проходи ще има виелици и ще се образуват преспи. Ще продължи да застудява и към 14 часа температурите в повечето райони ще бъдат между минус 5° и 0°, в югоизточните райони до плюс 3°. В София – около минус 5°.Вечерта от югозапад валежите ще спират. Атмосферното налягане е по-ниско от средното за месеца и ще продължи да се понижава.
По Черноморието ще бъде облачно. Ще има валежи от дъжд, които по Северното Черноморие ще преминават в сняг. По Южното Черноморие валежите ще са значителни. Ще духа силен, по северното крайбрежие на моменти и до бурен север-североизточен вятър. Към 14 часа температурите ще бъдат между 0° и плюс 5°. Вълнението на морето ще е 4-5 бала. Температурата на морската вода е 8°-9°.
Над планините ще е облачно. Ще има валежи от сняг, в Рило-Родопската област – значителни по количество. Ще духа умерен североизточен, по високите части – силен югозападен вятър.
Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около минус 4°, на 2000 метра - около минус 8°.
В категории:
Пътна обстановка
2025: Рекордна година за златото - поскъпване, търсене и интерес от българските инвеститори
Мария Цънцарова не е освободена от работа
РИОСВ потвърди: Производството на „Кроношпан“ е в екологичните норми
Тези шишарки са принцесите на Коледа! Впечатляват и с визия, и с вкус!
Явор Дачков: Мария Цънцарова е партиен журналист на ПП-ДБ
Дядо Коледа ще раздава подаръци на „Тройката“
Синът на Джон Траволта има неочаквана връзка с наследниците на Елвис Пресли
Разкрита е тайната съставка, която прави питката за Бъдни вечер пухкава и мека
Внимание шофьори! Блокират глоби и услуги на МВР заради еврото
По-малко фирми планират коледни бонуси
На директора на 138-о училище му прилоша в съдебната зала
Задържаха 29-годишен мъж за разпространение на порнографски материали с малолетни
