53 банки кръв дарени за зверски наръганата Галина от Бургас, акцията продължава и утре

От МБАЛ-Бургас благодарят на всички кръводарители за хуманния жест и молят доброволците да проявят търпение по време на манипулацията
06 Юли 2015, Понеделник, 18:10 ч.
Автор: Флагман.бг снимка: info-call.bgТези, които не са успели днес да помогнат, могат да го направят утре от 07,30 до 14,30 часа
53 банки кръв са дарени до този момент в Кръвен център Бургас за жестоко наръганата Галина. Те обаче не са достатъчно, за да попълнят изчерпаните запази от инцидентите през уикенда.За младата жена са използвани над 15 банки кръв, а в момента й се прелива тромбоцитна маса. Необходимо е изчерпаните запаси да бъдат възстановени, за да може болницата да разполага с тях и за други спешни и планови операции.
Тези, които не са успели днес да помогнат, могат да го направят утре от 07,30 до 14,30 часа, съобщи Надежда Гендова от пресцентъра на лечебното заведение за Флагман.бг и поясни, че няма ограничение в кръвните групи.
От МБАЛ-Бургас благодарят на всички кръводарители за хуманния жест и молят доброволците да проявят търпение по време на манипулацията, защото Отделението по трансфузионна хематология е единственото в областта и е изключително натоварено особено през летния сезон, когато ежедневно се случват пътни и други тежки инциденти.
В категории:
Бургас








"Нефтохимик" договори клубен автобус
31/07/2025, Четвъртък 21:34
0







Брад Пит инкогнито в България, депутат му оказал помощ
31/07/2025, Четвъртък 19:49
2

Важна рокада в националния по волейбол за Световното, опитен играч е аут
31/07/2025, Четвъртък 19:47
0

Голяма звезда на Холивуд дойде в София и показа страхотен характер
31/07/2025, Четвъртък 19:24
0





Съседката Петя ми даде чудна рецепта за свинско с кисело зеле, вкъщи го хапваме и през лятото
31/07/2025, Четвъртък 18:18
2

