Фирма, близка до Цеко Минев, извива ръцете на Слънчев бряг АД за имот от близо 3 млн. лв.
Един от атрактивните и последни имоти на Слънчев бряг АД попадна странно в ръцете на съдебния изпълнител Делян Николов. Става въпрос за бившата оранжерия на дружеството, която се намира в западната част на комплекса и не работи от години
05 Април 2014, Събота, 10:12 ч.
Автор: Женя ГАЙТАНДЖИЕВАВоден свят ООД вади изпълнителен лист срещу куротното дружество заради сделка от 2002 година, по която са подписали споразумение
Един от апетитните и последни имоти на Слънчев бряг АД попадна в ръцете на частен съдебен изпълнител. Става въпрос за бившата оранжерия на дружеството, която се намира в западната част на комплекса зад автотранспортната база. Делян Николов организира търг за тлъстата цена от близо 3 милиона лева. АД-то, което наскоро реши да се раздели с пералното помещение, е на път да загуби и още един имот на 15 май т.г.Сагата със задълженията на Слънчев бряг АД към взискателят по изпълнителното дело – софийската фирма „Воден парк” датират още от 2002 година. Тогава дружеството продава имот на столичната компания, който не е негова собственост – парцел в близост до Министерски съвет, в района на днешния комплекс „Какао бийч”. Следват дълги дела срещу фирмата. Цената, на която е сключена някога сделката, е 980 000 щатски долара. Но през годините са се натрупали и крупни суми от лихви. В крайна сметка преди близо повече от 6 години „Воден парк” печели делото, а АД-то трябва да върне парите. През 2012 година курортното дружество подписва споразумение за разсрочено плащане, като първата вноска е 350 000 лева, а другите растат прогресивно. Поради финансови затруднение и най-вече заради изплащането на акт от 1.5 млн. лева към НАП, Слънчев бряг АД бави първата вноска с 2-3 месеца. Плаща обаче втората на време. „Воден парк” се оказват хитри и решават да се възползват от клауза от подписания вече договор по отношение на забавеното плащане. Завеждат дело срещу АД-то и печелят чак на трета инстанция. Така се стига и до изпълнителното дело.
В същото време с продажбата от пералното стопанство, АД-то се надява да покрие изцяло задълженията си към софиянци, но вече е късно.
„Приемам действията на „Воден парк” като извиване на ръцете, коментира днес изпълнителният директор на Слънчев бряг АД Златко Димитров.
Оранжерията на АД-то е изоставена от години, но Димитров определя имотът като атрактивен и не трябва да се допуска изваждането му от активите на държавата.
Според проверка в Търговския регистър „Воден свят” ЕООД принадлежи на кипърската офшорка "Полигирос лимитид". Тя се свърза с корпоративните структури около Цеко Минев и ПИБ.
В категории:
Бизнес
Заплатите на сестрите стават 3 хил. лева
02/11/2025, Неделя 20:20
0
Албена, която пострада на ралито край Варна, е спасена
Чували ли сте за тази измама, която тече в WhatsApp
02/11/2025, Неделя 19:41
0
Здравко стана поредната жертва на пътя, загина при зверска катастрофа с мотора си
Новата седмица започва със застудяване и дъжд, но и малко слънце
Почти половината от хванатите с превишена средна скорост са чужденци
02/11/2025, Неделя 19:00
1
Нова година у нас или в чужбина? Офертите не се различават много
02/11/2025, Неделя 18:40
0
Какво направи този ненормалник в столично заведение (ВИДЕО)
Гъмзата сподели стара семейна рецепта за греяна ракия
02/11/2025, Неделя 18:20
1
Bceĸи тpeти бългapин e гyбил пapи зapaди финaнcoви cъвeти oт интepнeт
02/11/2025, Неделя 18:00
1
Трима мотористи са в болница след челна катастрофа
Опасни хапчета за отслабване, рекламирани в ТикТок, погубват инфлуенсърки
02/11/2025, Неделя 17:40
2
